You are currently viewing LPK Pań Trondheim: Seyfarth wygrywa konkurs, Karpiel klasyfikację generalną!

LPK Pań Trondheim: Seyfarth wygrywa konkurs, Karpiel klasyfikację generalną!

Kamila Karpiel LOTOS.Cup fot.Alicja.Kosman.PZN2  - LPK Pań Trondheim: Seyfarth wygrywa konkurs, Karpiel klasyfikację generalną!Życiowy sukces Kamili Karpiel w Trondheim! Reprezentantka Polski w finałowym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego zajęła szóstą lokatę i zapewniła sobie triumf w końcowej klasyfikacji generalnej. To jednocześnie największe dotychczasowe osiągnięcie polskich skoków narciarskich kobiet. Konkurs w Norwegii wygrała Niemka Juliane Seyfarth.

DSC 0300 300x199 - LPK Pań Trondheim: Seyfarth wygrywa konkurs, Karpiel klasyfikację generalną!
Juliane Seyfarth (fot. Bartosz Leja)

Całą rywalizację w norweskim Trondheim zdominowała Niemka Juliane Seyfarth. 27-letnia zawodniczka z miejscowości Ruhla była zdecydowanie najlepsza wczoraj, triumfowała z ogromną przewagą nad rywalkami także i dziś. Skoki na 97,5 oraz 95 metrów zapewniły jej siódmy triumf i jednocześnie jedenaste podium w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w karierze. Podopieczna trenera Andreasa Bauera wskoczyła też na trzecią lokatę w „generalce” cyklu.

Drugie miejsce zajęła dziś 16-letnia reprezentantka Rosji, Lidiia Iakovleva (91,0 / 89,5 m), dla której jest to życiowy sukces w zawodach organizowanych pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Czołową trójkę ku radości zgromadzonych pod skocznią kibiców zajęła Norweżka Thea Sofie Kleven (95,0 / 89,0 m). W jej przypadku było to drugie „pudło” w zawodach LPK w karierze.

Twardosz Anna LMP.Szczyrk.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - LPK Pań Trondheim: Seyfarth wygrywa konkurs, Karpiel klasyfikację generalną!
Anna Twardosz, fot. Julia Piątkowska

Znakomitą wiadomością dla polskich kibiców był jednak kolejny bardzo dobry występ Kamili Karpiel. Skoczkini, która tego lata stawała na podium Oberwiesenthal, a także wczoraj w Trondheim, udowodniła, że aktualnie jest najmocniejszą polską reprezentantką. Dziś podopieczna trenera Krystiana Długopolskiego była szósta po skokach na 90 i 91,5 metra i tym samym zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego. To największy sukces w historii żeńskich skoków narciarskich w Polsce. Dodajmy, że solidnie skakała dzisiaj także Anna Twardosz (91,5 / 85,0 m; 7. miejsce), nieznacznie pozycję poprawiła także Kinga Rajda (80,5 / 90,0 m; 15. miejsce). Na ósmej pozycji zmagania zakończyła Niemka Ramona Straub, która do samego końca miała jeszcze szansę powalczyć z Karpiel o ostateczną wiktorię.

Klasyfikacja generalna

Triumfatorką klasyfikacji generalnej LPK kobiet 2017 została wspomniana Kamila Karpiel, który w czterech rozegranych konkursach zgromadziła 280 punktów. Drugie miejsce zajęła Niemka Ramona Straub (262 pkt), a podium uzupełniła jej rodaczka Juliane Seyfarth (200 pkt).