LPK Trondheim: Zajc wygrywa serię próbną, Zniszczoł ósmy

Aleksander Zniszczoł, fot. Bartosz Leja

Aleksander-Zniszczoł-fot.-Bartosz-Leja

Słoweniec Timi Zajc wygrał w norweskim Trondheim (K-124 / HS-140) serię próbną przed sobotnim konkursem rozgrywanym w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego. Najlepszy z Polaków Aleksander Zniszczoł uplasował się na ósmej pozycji. Zwycięzca serii treningowej Niemiec Richard Freitag nie wystartował.

 

Słoweniec Timi Zajc, będący liderem letniej klasyfikacji generalnej FIS Cup 2017/18, w ten weekend rywalizuje w narciarskiej „drugiej lidze”. W serii próbnej przed pierwszymi zawodami udowodnił dobrą dyspozycję wygraną po skoku na 138 metrów. Drugie miejsce zajął Niemiec Daniel Huber (134,5 m). Pierwszą trójkę uzupełnił kolejny reprezentant Słowenii Nejc Dezman (132,5 m).

Pius Paschke, który walczy z Klemensem Murańką o pozycję lidera w klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego, zajął 5. miejsce (127 m).

W serii próbnej lepiej niż w treningu zaprezentowali się biało-czerwoni. Aleksander Zniszczoł uplasował się na 8. pozycji (127,5 m), a tuż za pierwszą dziesiątką, na 11. miejscu, był Klemens Murańka (124 m). Krzysztof Miętus po skoku na odległość 123 m zakończył próbę na 22. pozycji. Ponownie jak w serii treningowej słabsze skoki oddali Bartłomiej Kłusek (115,5 m / 44. miejsce) i Jan Ziobro (113,5 m / 34. miejsce).

 

Pełne wyniki serii próbnej »

 

Ze skoków zrezygnowało pięciu zawodników, w tym Richard Freitag, który skokiem na odległość 136,5 metra wygrał trening przed dzisiejszym konkursem.

Wiatr zmieniał siłę od 0,3 m/s w plecy do 1,4 m/s pod narty, ale wszyscy skoczkowie startowali z 13. belki startowej. Start pierwszej serii konkursowej o 17:00.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram