You are currently viewing FIS Cup Kandersteg: Rewanż Niki Kriznar
Nika Kriznar, fot. Frederik Clasen

FIS Cup Kandersteg: Rewanż Niki Kriznar

Słowenka Nika Kriznar wygrała niedzielne zawody Pucharu FIS na skoczni normalnej (K-95 / HS-106) w szwajcarskim Kanderstegu. Drugie miejsce zajęła Francuzka Lea Lemare, co oznacza, że panie zamieniły się miejscami w stosunku do konkursu sobotniego. Podium uzupełniła reprezentantka Czech Barbora Blazkova. Zawodniczki z Polski nie startowały.

Seria próbna:

Przed zawodami rozegrano serię próbną, w której najdłuższy skok oddała Francuzka Romane Dieu (99,5 m). Druga była Nika Kriznar (97,5 m), a trzecia jej rodaczka Kaja Urbanija Coz (97 m).

Pełne wyniki serii próbnej »

Zawody:

Po I serii niedzielnego konkursu w Kanderstegu wydawało się, że możemy mieć do czynienia z powtórką z soboty – na prowadzeniu była Lea Lemare z odległością 105,5 m. Drugie miejsce zajmowała Nika Kriznar, także po dobrym skoku – 104 m. Ostatecznie nastąpiła zamiana miejsc – Kriznar wygrała, skacząc w finale 105 m. Lemare tym razem zabrakło jednego metra do „setki”, przez co zanotowała spadek na drugą pozycję.

Na podium stanęła także reprezentantka Czech Barbora Blazkova, która oddała dwa równe i dalekie skoki (102 i 102,5 m).

W pierwszej „szóstce” znalazły się jeszcze Francuzka Julia Clair (101 i 99,5 m), Niemka Luisa Goerlich (98,5 i 101,5 m) oraz Rumunka Daniela Haralambie (98 i 100 m).