Zarówno skoczkinie, jak i skoczków czeka w piątek ostatni konkurs cyklu FIS Cup 2017/2018 rozgrywany na igelicie. Na starcie zmagań, które będą miały miejsce na normalnej skoczni HS-100 (K-90) w rumuńskim Rasnovie pojawi się 21 skoczkiń oraz 83 skoczków. W tym gronie będzie aż 16 reprezentantów naszego kraju na czele z drugą wczoraj, Kamilą Karpiel.
Program zawodów:
- 22 września 2017 r. (piątek):
- 08:00 – seria próbna kobiet
- 09:30 – konkurs indywidualny kobiet
- 12:00 – seria próbna mężczyzn
- 13:00 – konkurs indywidualny mężczyzn
Piątkową rywalizację na Trambulină Valea Cărbunării HS-100 (K-90) rozpoczną już o godz. 8:00 rano panie. Najpierw przetestują obiekt w serii próbnej, a później powalczą w konkursie indywidualnym. Przypomnijmy, że we wczorajszych zmaganiach najlepsza okazała się reprezentantka gospodarzy, Rumunka Daniela Haralambie, która wskoczyła też na drugą lokatę w klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup kobiet 2017/2018. W czwartkowym konkursie drugie miejsce zajęła Polka Kamila Karpiel, która w generalce przesunęła się na piątą pozycję. Czołową trójkę uzupełniła natomiast Czeszka Stepanka Ptackova. W piątkowych zmaganiach na starcie poza niespełna 16-letnią liderką polskiej kadry pojawią się także m.in.: Kinga Rajda, Anna Twardosz, Paulina Cieślar, Magdalena Pałasz i Katarzyna Harsche. Zabraknie natomiast liderki klasyfikacji generalnej, Słowenki Niki Kriznar, która do Rumunii nie pojechała.
Pełna klasyfikacja generalna FIS Cup kobiet 2017/2018 >>>
Po skoczkiniach na normalnym obiekcie w Rasnovie pojawią się skoczkowie. W gronie 83 startujących pojawi się ponownie 10 reprezentantów naszego kraju. Będą to: Mateusz Gruszka, Szymon Jojko, Łukasz Bukowski, Mateusz Rajda, Szymon Pawłowski, Andrzej Stękała, Krzysztof Biegun, Stanisław Biela, Przemysław Kantyka oraz najwyżej sklasyfikowany z biało-czerwonych w czwartek (na 8. miejscu) Krzysztof Leja. Nie zabraknie także zawodników, którzy wczoraj plasowali się na podium – Austriaków Markusa Rupitscha i Philippa Aschenwalda oraz Niemca Dominika Maylaendera.
Dodajmy, że przed ostatnim tegorocznym konkursem FIS Cup na igelicie, liderem klasyfikacji generalnej jest nieobecny w Rumunii Słoweniec Timi Zajc, drugi jest wspomniany Rupitsch, a czołową trójkę uzupełnia Kantyka.
Pełna klasyfikacja generalna FIS Cup mężczyzn 2017/2018 >>>
Lista startowa konkursu kobiet:
BIB | zawodniczka | kraj |
1 | Nina Bezuchova | SVK |
2 | Tetyana Pylypchuk | UKR |
3 | Heidi Dyhre Traaserud | NOR |
4 | Frida Berger | NOR |
5 | Liliia Romaniuk | UKR |
6 | Vitalina Herasymiuk | UKR |
7 | Khrystyna Droniak | UKR |
8 | Viktoria Sidlova | SVK |
9 | Sarlote Skele | LAT |
10 | Alina Tukhtaeva | KAZ |
11 | Katarzyna Harsche | POL |
12 | Maria Daria Chindris | ROU |
13 | Paulina Cieślar | POL |
14 | Andreea Diana Trambitas | ROU |
15 | Magdalena Pałasz | POL |
16 | Carina Alexandra Militaru | ROU |
17 | Kinga Rajda | POL |
18 | Stepanka Ptackova | CZE |
19 | Anna Twardosz | POL |
20 | Kamila Karpiel | POL |
21 | Daniela Haralambie | ROU |
Lista startowa konkursu mężczyzn:
BIB | zawodnik | kraj |
1 | Radu Mihai Pacurar | ROU |
2 | Kenta Takehana | JPN |
3 | Dmytro Mazurchuk | UKR |
4 | Casey Larson | USA |
5 | Sergey Akhabadze | GEO |
6 | Mateusz Gruszka | POL |
7 | Viktor Pasichnyk | UKR |
8 | Oleksandr Shumbarets | UKR |
9 | Artem Yudin | RUS |
10 | Krasimir Simitchiyski | BUL |
11 | Radek Selcer | CZE |
12 | Artur Sarkisiani | GEO |
13 | Hunor Farkas | ROU |
14 | George Shubitidze | GEO |
15 | A J Brown | USA |
16 | Daniel Andrei Cacina | ROU |
17 | Stepan Pasichnyk | UKR |
18 | Andrei Feldorean | ROU |
19 | Ilya Kratov | KAZ |
20 | Yevhen Marusiak | UKR |
21 | Petr Vaverka | CZE |
22 | Jakub Sikola | CZE |
23 | Andrii Vaskul | UKR |
24 | Viktor Hristov | BUL |
25 | Ivan Zelenchuk | UKR |
26 | Gleb Safonov | KAZ |
27 | Szymon Jojko | POL |
28 | Sabirzhan Muminov | KAZ |
29 | Muhammed Munir Gungen | TUR |
30 | Ayberk Demir | TUR |
31 | Vitaliy Grebeniuk | UKR |
32 | Łukasz Bukowski | POL |
33 | Nigel Lauchlan | CAN |
34 | Mateusz Rajda | POL |
35 | Szymon Pawłowski | POL |
36 | Sebastian Kellerman | CZE |
37 | Sergey Zyryanov | KAZ |
38 | Benedikt Holub | CZE |
39 | Mihnea Alexandru Spulber | ROU |
40 | Eduard Torok | ROU |
41 | Ivan Pylypchuk | UKR |
42 | Vazha Kozanashvili | GEO |
43 | Ilya Baskakov | RUS |
44 | Danil Vassilyev | KAZ |
45 | Decker Dean | USA |
46 | Florin Feroiu | ROU |
47 | Nicholas Mattoon | USA |
48 | Muhammed Ali Bedir | TUR |
49 | Sorin Iulian Pitea | ROU |
50 | Andrzej Stękała | POL |
51 | Minato Mabuchi | JPN |
52 | Kevin Maltsev | EST |
53 | Joshua Maurer | CAN |
54 | Lovro Kos | SLO |
55 | Vitaliy Kalinichenko | UKR |
56 | Sergey Tkachenko | KAZ |
57 | Matthew Soukup | CAN |
58 | Marat Zhaparov | KAZ |
59 | Taavi Pappel | EST |
60 | Muhammet Irfan Cintimar | TUR |
61 | Kalle Heikkinen | FIN |
62 | Tomofumi Naito | JPN |
63 | Nicolae Sorin Mitrofan | ROU |
64 | Krzysztof Leja | POL |
65 | Krzysztof Biegun | POL |
66 | Daniel Huber | AUT |
67 | Blaz Pavlic | SLO |
68 | Stanisław Biela | POL |
69 | Yuya Yamada | JPN |
70 | Tim Fuchs | GER |
71 | Juho Ojala | FIN |
72 | Fatih Arda Ipcioglu | TUR |
73 | Fabian Seidl | GER |
74 | Mika Schwann | AUT |
75 | Aljaz Osterc | SLO |
76 | Stefan Huber | AUT |
77 | Philipp Aschenwald | AUT |
78 | Thomas Lackner | AUT |
79 | Lukas Wagner | GER |
80 | Niko Kytoesaho | FIN |
81 | Dominik Maylaender | GER |
82 | Przemysław Kantyka | POL |
83 | Markus Rupitsch | AUT |
informacja własna