You are currently viewing Vancura i Holik z tytułami mistrzowskimi w czeskim Libercu
Tomas Vancura (fot. Julia Piątkowska)

Vancura i Holik z tytułami mistrzowskimi w czeskim Libercu

8H7A2263 - Vancura i Holik z tytułami mistrzowskimi w czeskim LibercuTomas Vancura po raz pierwszy w karierze zdobył tytuł mistrza Czech podczas konkursu rozgrywanego w czwartek na dużej skoczni w Libercu (K-120/ HS-134). Drugie miejsce zajął Viktor Polasek, a trzeci był Cestmir Kozisek. W rywalizacji juniorów najlepszy okazał się Frantisek Holik. Roman Koudelka z powodów zdrowotnych nie pojawił się na skoczni.

Liberec kompleks.skoczni.Jested fot.SkiJested.cz  300x200 - Vancura i Holik z tytułami mistrzowskimi w czeskim Libercu
Kompleks skoczni 'Ještěd’ w Libercu (fot. SkiJested.cz)

21-letni Tomas Vancura po pierwszej serii batalii na skoczni Ještěd zajmował drugie miejsce po skoku na odległość 125,5 metra. Znakomita druga próba przy sprzyjającym wietrze pod narty pozwoliła jednak reprezentantowi miejscowego klubu TJ Dukla Liberec na lot wyraźnie powyżej rozmiaru skoczni (137,5 m) i triumf w mistrzostwach Czech.

– Teraz jest coraz lepiej – odniósł się do niezbyt udanych dotychczasowych letnich startów triumfator. Krótko podsumował także swój start w mistrzostwach. – Pierwszy skok nie był idealny, ale w drugiej serii wykorzystałem dobre warunki. Z pewnością doceniam ten krajowy tytuł.

Lider po pierwszej serii, mistrz świata juniorów z Park City z 2017 roku Viktor Polasek, ostatecznie uplasował się na drugiej pozycji ze stratą 8,9 punktu do zwycięzcy. 20-latek reprezentujący klub SK Nove Mesto na Morave oddał skoki na odległość 125 oraz 130 metrów. Podium uzupełnił nieco bardziej doświadczony, 25-letni Cestmir Kozisek z LSK Lomnice nad Popelkou (122,0 / 133,0 m).

Czwartą lokatę wywalczył jeden z najbardziej perspektywicznych czeskich skoczków, Vojtech Stursa (125,0 / 127,0 m), natomiast kolejne dwa miejsca zajęli najstarsi i najbardziej doświadczeni skoczkowie w stawce: Lukas Hlava (120,0 / 129,0 m) oraz Jakub Janda (120,0 / 125,0 m). W zawodach z powodu infekcji wirusowej nie wystąpił obrońca tytułu z zeszłego roku i jednocześnie lider czeskiej kadry narodowej, Roman Koudelka.