Składy niemieckich skoczków na Hinzenbach i Klingenthal, są niespodzianki

Niemieccy skoczkowie (Geiger, Wellinger, Leyhe), fot. Julia PiątkowskaKonkurs w Klingenthal zakończy kolejną edycję Letniego Grand Prix. W zmaganiach w Saksonii weźmie udział 13 niemieckich zawodników. We wcześniejszym konkursie w Hinzenbach, naszych zachodnich sąsiadów będzie reprezentować 5 skoczków. Znamy już nazwiska szczęśliwców nominowanych do startu przez Wernera Schustera.

 
Stephan Leyhe (fot. Julia Piątkowska)
Stephan Leyhe (fot. Julia Piątkowska)

Najlepiej dysponowanym niemieckim skoczkiem w trakcie tegorocznego cyklu FIS Grand Prix jest nieco niespodziewanie Stephan Leyhe. 25-letni zawodnik z Willingen w lipcu wywalczył pierwsze w karierze miejsce na podium – był drugi przed własną publicznością w Hinterzarten. Dodajmy, że solidne starty w Wiśle (9. miejsce) oraz Courchevel (5. miejsce) pozwalają mu na aktualnie na zajmowanie 9. miejsca w klasyfikacji generalnej LGP. Tym samym Leyhe jest najlepszym niemieckim zawodnikiem w letnich zawodach najwyższej rangi. W czasie nadchodzącego konkursu w austriackim Hinzenbach (1 października), niemieccy kibice mogą jednak wiązać spore nadzieje także ze startami swoich pozostałych reprezentantów. Wszak Karl Geiger również wywalczył już tego lata konkursowe podium (był trzeci w Wiśle). Do tej dwójki na Aigner-Schanze dołączą ponadto triumfatorzy cyklu FIS Grand Prix w latach 2012-2013, czyli Andreas Wank i Andreas Wellinger, a także utalentowany junior, Constantin Schmid. Tym samym trener Werner Schuster nie wykorzysta pełnego, siedmioosobowego limitu startowego przysługującego Niemcom w trwającym drugim periodzie sezonu.

Markus Eisenbichler (fot. Julia Piątkowska)
Markus Eisenbichler (fot. Julia Piątkowska)

Już podczas finałowego startu przed własną publicznością w Klingenthal, nasi zachodni sąsiedzi skorzystają z przywileju wystawienia maksymalnej kwoty zawodników, która łącznie z tzw. grupą narodową pozwoli na start 13 skoczkom. Na Vogtland Arenie nie zabraknie oczywiście wymienionej wcześniej piątki na czele ze Stephanem Leyhe. Do tego grona dołączą ponadto: Markus Eisenbichler i Richard Freitag, a także sześciu skoczków, których nazwiska poznamy dopiero po konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego, które również odbędą się na Schwarzbergschanze HS-140 w Klingenthal (w dniach 30 września – 1 października).

Pius Paschke (fot. Julia Piątkowska)
Pius Paschke (fot. Julia Piątkowska)

Jak szkoleniowiec reprezentacji Niemiec ocenia letnie postępy swoich podopiecznych? Okazuje się, że skoczkowie zza naszej zachodniej granicy mają za sobą sporo obozów treningowych. – Jesteśmy zadowoleni z przebiegu pierwszego periodu Letniego Grand Prix. Szczególnie przekonywujący byli Karl Geiger i Stephan Leyhe, ponieważ znaleźli się na podium w Wiśle i Hinterzarten. Po konkursie w Courchevel przygotowywaliśmy się na długą i pełną ważnych imprez zimę. Służyły temu intensywne treningi mające miejsce na skoczniach w Trondheim, Lillehammer, Innsbrucku, Stams i Garmisch-Partenkirchen – wymienia Schuster cytowany przez Niemiecki Związek Narciarski i dodaje: – Konkursy w Hinzenbach i Klingenthal pozwolą nam na określenie naszego miejsca w międzynarodowej stawce.

Richard Freitag (fot. Stefan Piwowar)
Richard Freitag (fot. Stefan Piwowar)

Jak zaznaczył austriacki szkoleniowiec trenujący niemieckich skoczków, jedni z jego najmocniejszych podopiecznych wystąpią nie tylko w dwóch ostatnich konkursach FIS Grand Prix, ale także powalczą o punkty Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Poza wiceliderem tego cyklu, Piusem Paschke, na Vogtland Arenie już w sobotę i niedzielę pojawią się m.in. Markus Eisenbichler oraz Richard Freitag (w związku z tym zabraknie ich podczas LGP w Hinzenbach). Dodajmy, że letni sezon Niemcy zakończą już 4 i 5 października podczas krajowego czempionatu na skoczniach w Oberwiesenthal.

 

Skład reprezentacji Niemiec na LGP w Hinzenbach:

 • Stephan Leyhe (9. miejsce w LGP 2017)
 • Karl Geiger (18. miejsce w LGP 2017)
 • Andreas Wank (37. miejsce w LGP 2017)
 • Andreas Wellinger (64. miejsce w LGP 2017)
 • Constantin Schmid (76. miejsce w LGP 2017)

Program LGP w Hinzenbach >>>

Skład reprezentacji Niemiec na LGP w Klingenthal:

 • Markus Eisenbichler
 • Richard Freitag
 • Karl Geiger
 • Stephan Leyhe
 • Constantin Schmid
 • Andreas Wank
 • Andreas Wellinger
 • Pius Paschke
 • + 5 skoczków z grupy krajowej

Program LGP w Klingenthal >>>

 

źródło: DSV / informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram