Reprezentantki Niemiec powracają do skoków po kontuzjach

Ulrike Graesssler (fot. Julia Piątkowska)Na nieco ponad miesiąc przed inauguracją 7. sezonu żeńskiego Pucharu  Świata w historii, z obozu niemieckich skoczkiń docierają dobre informacje. Po przerwie spowodowanej poważnymi urazami treningi wznowiły Ulrike Graessler i Anna Rupprecht. W niedługim czasie do koleżanek z reprezentacji powinna dołączyć także mistrzyni olimpijska, Carina Vogt.

 

Ulrike Graessler: „Mam nadzieję, że los w końcu się do mnie uśmiechnie”

Był grudzień 2015 roku, zawody Pucharu Kontynentalnego w norweskim Notodden. Wówczas dalsza sportowa kariera Ulrike Graessler stanęła pod dużym znakiem zapytania. Podopieczna Andreasa Bauera podczas jednej z prób upadła, wskutek czego doznała poważnych obrażeń żeber i obojczyka.

Mijały tygodnie, następnie miesiące, a czas powrotu reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów do treningu wciąż się wydłużał. Latem, ponad półtora roku od upadku, Niemka po raz pierwszy założyła narty i zjechała po zeskoku skoczni. Blisko dwa lata od momentu feralnego skoku, 30-latka za pośrednictwem strony internetowej podzieliła się z kibicami dobrą nowiną – wicemistrzyni świata z Liberca (2009 r.) wróciła na skocznię i ma już za sobą pierwsze skoki.

Anna Rupprecht (fot. Frederik Clasen)
Anna Rupprecht (fot. Frederik Clasen)

W końcu mam dla was dobrą wiadomość. Skończył się czas ogromnego cierpienia i po 20 miesiącach wróciłam na skocznię. Mogę znów skakać. To niesamowite uczucie – napisała triumfatorka Letniego Pucharau Kontynentalnego w latach 2008-2009. – Dziwnie czułam się siadając na belce po tak długiej przerwie, jednak dużo bardziej bałam się, gdy jechałam po rozbiegu. Automatyzm zadziałał, a to, co czułam w trakcie lotu, wynagrodziło trudy ostatnich miesięcy – tak swoje odczucia podczas pierwszego skoku opisała podopieczna Andreasa Bauera. – Mam świadomość, że powrót do rywalizacji w Pucharze Świata będzie wymagał ogromnego wysiłku, jednak nie poddaję się i muszę być cierpliwa. Chcę walczyć i mam nadzieję, że los w końcu się do mnie uśmiechnie – dodała Niemka. – Pierwsze skoki to dopiero początek, jednak nie powinno mi brakować motywacji do treningów. W następny weekend wystartuję w mistrzostwach kraju, które będą pierwszym poważnym sprawdzianem. Chciałabym podziękować wszystkim wspierającym mnie w tym niełatwym dla mnie czasie – zakończyła swój wpis Graessler.

 

Anna Rupprecht i Carina Vogt ponownie na skoczni

Powrót Ulrike Graessler to nie jedyna dobra informacja, która napłynęła zza naszej zachodniej granicy w ostatnich dniach. Urazy wyleczyły także będąca nadzieją niemieckiej kadry Anna Rupprecht oraz najlepsza z podopiecznych Andreasa Bauera, Carina Vogt.

Problemy zdrowotne 20-latki, reprezentującej barwy S.C. Degenfeld, pojawiły się podczas ubiegłorocznego konkursu elity w Niżnym Tagile. Przypomnijmy, że tuż po wylądowaniu 90-metrowej próby, Anna Rupprecht zachwiała się i z wyraźnym grymasem bólu chwyciła za kolano. Badanie przeprowadzone przy pomocy rezonansu magnetycznego w monachijskiej klinice, wykazało zerwanie przednich więzadeł krzyżowych (ACL) w  lewym kolanie, co dla młodej zawodniczki oznaczało przedwczesny koniec sezonu oraz przynajmniej 10 miesięcy przerwy od skoków.

Carina Vogt (fot. Julia Piątkowska)
Carina Vogt (fot. Julia Piątkowska)

Wszystko wskazuje na to, że po poważnym urazie nie ma już śladu. W połowie października na Instagramie pojawiło się nagranie wideo, potwierdzające powrót drużynowej mistrzyni świata juniorów z Ałmatów (2015 r.) na skocznię.

Tuż przed inauguracją cyklu FIS Grand Prix we francuskim Courchevel, informowaliśmy o problemach zdrowotnych liderki niemieckiego zespołu, Cariny Vogt. Złota medalistka igrzysk olimpijskich w Soczi (2014 r.), upadając podczas treningu skręciła staw kolanowy, wskutek czego nie oglądaliśmy jej na skoczniach w trakcie letniej rywalizacji.

Najlepsza z podopiecznych Andreasa Bauera dochodzi do pełni sprawności i w niedługim czasie powinna dołączyć do koleżanek z reprezentacji, które znajdują się na ostatniej prostej w przygotowaniach do sezonu olimpijskiego.

 
 

I‘m back #firstjumps#acl#comeback#after10months #longwaytogo

Post udostępniony przez Anna Rupprecht (@anna_rupprecht)

 
 

Back together

Post udostępniony przez Carina Vogt (@carina_vogt)

 

źródła: ulrike-graessler.com / instagram.com

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram