Niemcy i Szwajcarzy z medalistami w składzie na Wisłę

Andreas Wellinger i Markus Eisenbichler (fot. Julia Piątkowska)Sztab szkoleniowy reprezentacji Niemiec jako jeden z ostatnich podał ostateczny skład kadry na inauguracyjne zawody Pucharu Świata w Wiśle. W drużynie naszych zachodnich sąsiadów będą oczywiście medaliści Mistrzostw Świata z Lahti, Andreas Wellinger i Markus Eisenbichler. Zabraknie niestety kontuzjowanego Severina Freunda.

 

Niemcy z medalistami na Wisłę

David Siegel (fot. Przemek Wardęga)
David Siegel (fot. Przemek Wardęga)

Niemcy z wielkimi nadziejami przystąpią do sezonu olimpijskiego. Miniona zima pokazała, że nie tylko Severin Freund jest w stanie sięgać po medale imprez rangi mistrzowskiej. Podczas czempionatu w Lahti w konkursach indywidualnych po dwa srebrne krążki poszybował Andreas Wellinger, a jeden brąz wywalczył Markus Eisenbichler. To właśnie ci dwaj zawodnicy powinni być liderami ekipy Wernera Schustera podczas zbliżającej się inauguracji Pucharu Świata. Co więcej, nominowana siódemka powalczy nie tylko w Wiśle, ale także podczas zmagań w fińskiej Ruce i rosyjskim Niżnym Tagilu. Dopiero w czasie Turnieju Czterech Skoczni jednego z podopiecznych trenera Schustera zastąpi Andreas Wank, który sezon rozpocznie w Pucharze Kontynentalnym.

Nasi zachodni sąsiedzi mają za sobą oczywiście pierwsze treningi na skoczniach z torami lodowymi, które miały miejsce na rodzimych obiektach w Garmisch-Partenkirchen oraz Oberstdorfie. Pierwsze próby na śniegu, podobnie jak zdecydowana większość ekip, Niemcy oddadzą jednak dopiero w Polsce. 

Skład reprezentacji Niemiec na PŚ w Wiśle, Ruce i Niżnym Tagilu:

 • Andreas Wellinger (4. miejsce w PŚ 2016/17)
 • Markus Eisenbichler (8. miejsce w PŚ 2016/17)
 • Richard Freitag (13. miejsce w PŚ 2016/17)
 • Karl Geiger (18. miejsce w PŚ 2016/17)
 • Stephan Leyhe (22. miejsce w PŚ 2016/17)
 • David Siegel (61. miejsce w PŚ 2016/17)
 • Pius Paschke (nieklasyfikowany).

W styczniowych konkursach Pucharu Świata Niemcy mieli jednego przedstawiciela na podium – w pierwszym dniu rywalizacji Wellinger uplasował się na trzeciej pozycji. W drugim dniu zmagań w czołowej dziesiątce zmieścili się Freitag (6. miejsce), a także Geiger (10. miejsce).

 

Helweci z Ammannem na starcie PŚ

Simon Ammann (fot. Julia Piątkowska)
Simon Ammann (fot. Julia Piątkowska)

Do Polski zawita także ekipa skoczków narciarskich ze Szwajcarii. Liderem drużyny trenera Ronny’ego Hornschuha będzie zapewne czterokrotny mistrz olimpijski, 36-letni Simon Ammann. Doświadczonego Helweta wspierać będą Gregor Deschwanden, Killian Peier i Andreas Schuler. Przypomnijmy, że podczas styczniowych konkursów PŚ na skoczni im. Adama Małysza Szwajcarzy nie pojawili się na starcie.

Skład reprezentacji Szwajcarii na PŚ w Wiśle (17-19 listopada 2017 r.):

 • Simon Ammann (29. miejsce w PŚ 2016/17)
 • Gregor Deschwanden (64. miejsce w PŚ 2016/17)
 • Killian Peier (nieklasyfikowany)
 • Andreas Schuler (nieklasyfikowany).
 

źródło: DSV / swiss-ski.ch

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram