PŚ Wisła: Kamil Stoch najlepszy w serii próbnej!

Kamil Stoch wygrał na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince (K-120 / HS-134) serię próbną przed zawodami drużynowymi, inaugurującymi olimpijski sezon Pucharu Świata 2017/18. Zawodnik z podzakopiańskiego Zębu wyprzedził Niemca Markusa Eisenbichlera oraz najlepszego skoczka sezonu letniego, Dawida Kubackiego.

Kamil Stoch, fot. Julia Piątkowska

Dwaj najlepsi zawodnicy serii próbnej przed wiślańską „drużynówką” – Kamil Stoch i reprezentant Niemiec Markus Eisenbichler uzyskali tę samą odległość – 128,5 m. Polak skakał jednak z obniżonej belki, dzięki czemu wyprzedził Niemca. Różnica między ich notami wyniosła 0,9 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się drugi z naszych reprezentantów, zwycięzca klasyfikacji końcowej Letniej Grand Prix w tym sezonie, Dawid Kubacki (125,5 m).

Kraft_Stefan_lot.wisla.2017.fot.Julia.Piatkowska
Stefan Kraft, fot. Julia Piątkowska

W czołówce znaleźli się także skaczący w Wiśle zaskakująco dobrze Austriak Daniel Huber (126,5 m), Norweg Johann Andre Forfang (126 m) oraz Japończyk Junshiro Kobayashi (126,5 m). Siódmy był zdobywca Kryształowej Kuli PŚ w zeszłym sezonie, Austriak Stefan Kraft (124 m), który podobnie jak Stoch miał skrócony najazd. Najlepszą „10” uzupełnili dwaj Niemcy – Richard Freitag (124 m) i Andreas Wellinger (125 m) oraz reprezentant Norwegii Daniel Andre Tande (121 m).

Miejsca w drugiej dziesiątce zajęli pozostali zawodnicy ekipy Stefana Horngachera: Maciej Kot zajął 13. miejsce (121,5 m), a Piotr Żyła był 17. (120 m).

Gdyby zsumować indywidualne wyniki przedstawicieli poszczególnych drużyn, najlepszą notę osiągnęliby Niemcy (283,1 pkt.). Drugie miejsce zajęliby Polacy (282 pkt.), a trzecie – Norwegowie (274,3 pkt.)