You are currently viewing PŚ Pań Lillehammer: Kwalifikacje znów dla Lundby, Polki poza konkursem
Maren Lundby (fot. Julia Piątkowska)

PŚ Pań Lillehammer: Kwalifikacje znów dla Lundby, Polki poza konkursem

Maren.Lundby Lahti.2017 fot.Julia .Piatkowska - PŚ Pań Lillehammer: Kwalifikacje znów dla Lundby, Polki poza konkursem

Zwyciężczyni piątkowych zawodów inauguracyjnych Maren Lundby wygrała kwalifikacje do drugiego konkursu Pucharu Świata w norweskim Lillehammer (K-90 / HS-98). Norweżka wyprzedziła Japonki Yuki Ito oraz Sarę Takanashi. Do konkursowej „czterdziestki” po raz kolejny nie awansowały zawodniczki z Polski – Kinga Rajda i Kamila Karpiel.

Sara.Takanashi Yuki.Ito Frenstat.2017 fot.Bartosz.Leja  300x200 - PŚ Pań Lillehammer: Kwalifikacje znów dla Lundby, Polki poza konkursem
Sara Takanashi i Yuki Ito, fot. Bartosz Leja

Po świetnym występie w piątkowych zawodach, które otworzyły sezon Pucharu Świata oraz rozpoczęły turniej Lillehammer Triple, w sobotnich kwalifikacjach Maren Lundby znów spisała się znakomicie. Pierwsze miejsce dał jej skok o długości równej wielkości skoczni olimpijskiej w Lillehammer – 98 m. Dwa kolejne miejsca zajęły Japonki, których w piątek zabrakło na podium – Yuki Ito (94,5 m) oraz Sara Takanashi (91 m).

W czołówce rundy kwalifikacyjnej uplasowały się także Niemka Juliane Seyfarth (95 m) oraz dwie Francuzki – Lea Lemare (93,5 m) i Lucile Morat (91 m). Czołowe skoczkinie klasyfikacji PŚ – Niemki Katharina Althaus i Carina Vogt – zajęły kolejno 8. i 19. miejsce.

Rajda Kinga FIS Cup Szczyrk 2016 fot.Bartosz.Leja  300x199 - PŚ Pań Lillehammer: Kwalifikacje znów dla Lundby, Polki poza konkursem
Kinga Rajda, fot. Bartosz Leja

Do zawodów, podobnie jak w piątek, nie awansowały Polki – Kinga Rajda była 44. (74,5 m), a Kamila Karpiel zakończyła kwalifikacje na ostatnim, 61. miejscu, po nieustanym skoku na 74 m. Oznacza to, że Polek na pewno zabraknie w niedzielnych zawodach na dużej skoczni, w których wystartuje wyłącznie czołowa „30” klasyfikacji PŚ.

Początek konkursu o 17:15