You are currently viewing PŚ Pań Hinterzarten: Althaus wygrywa kwalifikacje, Rajda bez awansu

PŚ Pań Hinterzarten: Althaus wygrywa kwalifikacje, Rajda bez awansu

Althaus Katharina Planica fot.Julia .Piatkowska - PŚ Pań Hinterzarten: Althaus wygrywa kwalifikacje, Rajda bez awansu

Prowadząca w klasyfikacji Pucharu Świata Katharina Althaus wygrała kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata kobiet w niemieckim Hinterzarten (K-95 / HS-108). Reprezentantka gospodarzy wyprzedziła Japonkę Sarę Takanashi oraz Francuzkę Lucile Morat. W stawce zawodów zabraknie jedynej Polki, która stanęła na starcie w Niemczech, Kingi Rajdy.

Katharina Althaus Hinterzarten 2017 fot. Fredrik Clasen 300x200 - PŚ Pań Hinterzarten: Althaus wygrywa kwalifikacje, Rajda bez awansu
Katharina Althaus po kwalifikacyjnym skoku, fot. Fredrik Clasen

Jeśli Katharina Althaus w niedzielnym konkursie będzie skakać tak, jak w piątkowych kwalifikacjach, możemy być pewni, że żółta koszulka liderki PŚ nie zmieni po weekendzie swojej właścicielki. Niemka wygrała serię kwalifikacyjną z odległością 102 m i przewagą 2,2 pkt. nad drugą Sarą Takanashi z Japonii (101 m). Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Francji Lucile Morat, która uzyskała 102,5 m.

W ścisłej czołówce kwalifikacji znalazły się również, kolejno: druga w klasyfikacji PŚ Norweżka Maren Lundby (97,5 m), Słowenka Ema Klinec (najdłuższy skok, 103 m) oraz Niemka Svenja Wuerth (99 m). Siódma była Japonka Yuki Ito (97 m), a tuż za nią uplasowała się zwyciężczyni pierwszego treningu, Austriaczka Chiara Hoelzl (99,5 m).

Kinga Rajda Hinterzarten 2017 fot. Frederik Clasen 300x200 - PŚ Pań Hinterzarten: Althaus wygrywa kwalifikacje, Rajda bez awansu
Kinga Rajda, fot. Frederik Clasen

Niestety do konkursu nie awansowała jedyna startująca w Hinterzarten reprezentantka Polski – Kinga Rajda. Podobnie jak w treningach, także w kwalifikacjach zawodniczka ze Szczyrku zajęła miejsce w piątej „dziesiątce”. Rajda tym razem zajęła 42. miejsce po skoku na 81 m. Do 40. miejsca, zapewniającego kwalifikacje do zawodów, Polce zabrakło 4,3 pkt.

Po raz kolejny zawiodła jedna z najpopularniejszych i najbardziej utytułowanych zawodniczek w stawce – Sara Hendrickson.  Amerykanka była dopiero 45. (78,5 m) i jej również nie zobaczymy na belce obiektu Adlerschanze w niedzielę. Poza najlepszą „40” znalazły się również inne znane zawodniczki, które jednak ostatnio nie prezentują najlepszej dyspozycji. Wśród nich Niemka Ulrike Graessler (43.) i Słowenka Maja Vtic (44.). Awansu nie uzyskała także siostra lidera PŚ mężczyzn Richarda Freitaga, Selina Freitag (60.).

Pełne wyniki kwalifikacji »

Niedzielne zawody indywidualne odbędą się o godzinie 15:30. W sobotę w Hinterzarten rozegrane zostaną zaś pierwsze w historii PŚ kobiet zawody drużynowe (12:30).