You are currently viewing TCS Ga-Pa: Kamil Stoch liderem na półmetku zmagań!
Kamil Stoch (fot. Ilia Khamov)

TCS Ga-Pa: Kamil Stoch liderem na półmetku zmagań!

Kamil.Stoch Nizny.Tagil .2017 fot.Ilia .Khamov - TCS Ga-Pa: Kamil Stoch liderem na półmetku zmagań!Kamil Stoch kontynuuje znakomite starty w 66. Turnieju Czterech Skoczni! Reprezentant Polski jest liderem po pierwszej serii konkursowej na Grosse-Olympiaschanze (HS-140) w Garmisch-Partenkirchen. Awans do serii finałowej wywalczyło pięciu biało-czerwonych. Niespodziewanie z konkursem pożegnał się już Austriak Stefan Kraft.

Lider polskiej kadry prowadzonej przez trenera Horngachera oddał skok na odległość 135,5 metra w niesprzyjających warunkach wietrznych (0,12 m/s) i jest liderem na półmetku zmagań na Grosse-Olympiaschanze. Drugie miejsce zajmuje sensacyjny zwycięzca serii próbnej, Tilen Bartol (136,0 m), a czołową trójkę uzupełnia Junshiro Kobayashi (137,0 m). Zarówno Słoweniec, jak i Japończyk korzystali jednak z minimalnie sprzyjających podmuchów wiatru.

Awans do rundy finałowej wywalczyło, poza Stochem, który pokonał w pojedynku systemu K.O. Niemca Andreasa Wanka, wywalczyło czterech Polaków. Dawid Kubacki jest 10. (126,5 m), Maciej Kot 15. (129,0 m), Piotr Żyła 26. (122,5 m), a Stefan Hula 27. (119,5 m). Jedynym z biało-czerwonych, którzy nie zdołali dostać się do rundy finałowej jest Jakub Wolny (127,5 m / 33. miejsce).