Loty w Tauplitz bez Freitaga, Niemiec szykuje się na Mistrzostwa Świata

Richard Freitag, fot. Julia Piątkowska

Richard Freitag, fot. Julia Piątkowska

Richard Freitag nie wystąpi podczas najbliższych lotów na mamucim obiekcie Kulm (K-200 / HS-235) w austriackim Tauplitz. Niemiec wraca do zdrowia po upadku, któremu uległ podczas konkursu w Innsbrucku. Skoczek zapewnia jednak, że nie jest to poważny uraz, ale chce być w pełni gotowy na zbliżające się Mistrzostwa Świata w lotach w Oberstdorfie.

 

Richard Freitag dalej odczuwa skutki upadku do którego doszło podczas pierwszej serii konkursowej w Innsbrucku. Niemiec upadł przy lądowaniu i zrezygnował z udziału w rundzie finałowej. Początkowo niemiecki sztab mówił, że skoczek powróci do rywalizacji w Bischoshofen. Stłuczone lewe biodro uniemożliwiało jednak zawodnikowi przyjęcie odpowiedniej pozycji dojazdowej. Skutkiem tego była rezygnacja z finałowej odsłony 66. Turnieju Czterech Skoczni.

We wtorek Niemiecka Federacja Narciarska ogłosiła, że Richard Freitag nie stanie również na starcie zawodów na Kulm-Skiflugschanze usytuowanej na granicy miejscowości Tauplitz i Bad Mitterndorf. Poniedziałkowe badanie potwierdziło, że skoczek ma obrzęk panewki lewego stawu biodrowego. – Nie jest to uszkodzenie strukturalne, ale uraz jest bolesny i znacznie ogranicza zakres ruchu – tłumaczy lekarz niemieckiej kadry dr Mark Dorfmüller.

– Dobrze, że to nic poważnego. Jednak obrzęk nadal sprawia mi ból. Przez najbliższe dni chcę się skoncentrować na pełnym powrocie do zdrowia, tak by być w pełni zdrowym podczas Mistrzostw Świata w lotach – mówi Richard Freitag. Światowy czempionat odbędzie się już w dniach 19-21 stycznia w niemieckich Oberstdorfie. Niemiec wraz z drużyną jest dwukrotnym srebrnym medalistą tej imprezy. Dwa lata temu w Tauplitz i cztery lata temu w Vikersund stał na drugim stopniu podium. Indywidualnie były lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata najwyżej był sklasyfikowany na ósmym miejscu (Tauplitz 2016).

 

Malwina Wójciak
źródło: skispringen.com

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram