Daniel Andre Tande o sukcesie w Oberstdorfie: „Zawsze o tym marzyłem”

Daniel Andre Tande (fot. Bartosz Leja)

Daniel Andre Tande (fot. Bartosz Leja)

 

Daniel.Andre.Tande_Oberstdorf.2018_fot.Bartosz.Leja

To był prawdopodobnie najważniejszy jak dotąd dzień w karierze Daniela-André Tande. Na skoczni w Oberstdorfie (K200 / HS-235) 24-letni zawodnik zdobył tytuł mistrza świata w lotach narciarskich. Norweg nie krył radości z pierwszego poważnego triumfu na najwyższym międzynarodowym szczeblu i przyznał, że mistrzostwo było jego marzeniem od dawna. Bardzo szczęśliwy z powodu sukcesu swojego zawodnika był także trener Alexander Stöckl.

 

Podium MŚ w lotach 2018, fot. Julia Piątkowska
Podium MŚ w lotach 2018, fot. Julia Piątkowska

Skoczek z Narwiku uplasował się na pierwszym miejscu po trójseryjnym konkursie mistrzostw świata w lotach (skoki: 212, 219 i 200 m). Tuż po zakończonych zmaganiach podopieczny Alexandra Stöckla nie krył radości z pierwszego tak dużego osiągnięcia w seniorskiej karierze. – Nie umiem tego opisać, to spełnienie marzeń! – powiedział świeżo upieczony mistrz w lotach. – Zawsze o tym marzyłem, odkąd byłem małym chłopcem – dodał, po czym szybko udał się na dekorację zwycięzców.

Już po ceremonii Tande odniósł się do przedłużającego się oczekiwania na start czwartej serii, która mogła decydować o rezultatach zawodów, ale ostatecznie została odwołana. – Czekanie na finałową rundę było zupełnie innym doświadczeniem, niż podczas innych zawodów. Próbowałem po prostu pozostać w skupieniu – stwierdził mistrz świata.

 

Norwegowie od początku zmagań w Oberstdorfie dominowali na skoczni im. Heiniego Klopfera. Ich austriacki szkoleniowiec Alexander Stöckl był bardzo zadowolony z tego, jak spisali się jego zawodnicy. – Daniel zasłużył na ten triumf. Na tym etapie jest najlepszym skoczkiem – powiedział z dumą trener norweskiej kadry. – Jest teraz pełen emocji, dajmy mu trochę ochłonąć. Gratuluję mu wspaniałego osiągnięcia! – dodał trener, komentując wielki sukces podopiecznego.

 

źródła: FIS / vg.no

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram