You are currently viewing MŚwL Oberstdorf: Tande przed Stochem w serii próbnej

MŚwL Oberstdorf: Tande przed Stochem w serii próbnej

Daniel Andre Tande uzyskał najwyższą notę serii próbnej przed ostatnimi rundami zmagań o mistrzostwo świata w lotach narciarskich w niemieckim Oberstdorfie (K-200 / HS-235). Norweg, lider konkursu po pierwszym dniu, wyprzedził Kamila Stocha oraz swojego rodaka Andreasa Stjernena. Czwarte miejsce zajął Niemiec Richard Freitag, walczący z Tandem i Stochem o tytuł mistrzowski. W czołowej „10” znaleźli się jeszcze dwaj Polacy – Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła.

Kamil.Stoch Oberstdorf.2018 fot.Bartosz.Leja  300x200 - MŚwL Oberstdorf: Tande przed Stochem w serii próbnej
Kamil Stoch w locie na Heini-Klopfer-Schanze, fot. Bartosz Leja

Kolejny dzień mistrzostw świata w lotach zaczął się od kolejnego popisu Norwega Daniela Andre Tande. Lider zawodów wygrał serię próbną z odległością 211,5 m (21. belka). Drugi był Kamil Stoch (215,5 m / 21. belka), a trzeci – rodak Tandego Andreas Stjernen, który lądował najdalej ze wszystkich startujących skoczków (216,5 m / 21. belka).

W ścisłej czołówce znaleźli się także: Niemiec Richard Freitag (209 m / 21. belka) oraz Norwegowie Robert Johansson (208,5 m / 21. belka) i Johann Andre Forfang (207,5 m / 23. belka). Wysokie, siódme miejsce zajął Dawid Kubacki (203,5 m / 23. belka), dziesiąty był Piotr Żyła (201 m / 23. belka). Stefan Hula został sklasyfikowany na 17. pozycji (181 m / 23. belka).

Początek trzeciej serii konkursowej o godz. 16:00.