You are currently viewing MŚwL Oberstdorf: Norwegowie najlepsi w serii próbnej, Kubacki 3.

MŚwL Oberstdorf: Norwegowie najlepsi w serii próbnej, Kubacki 3.

Dawid Kubacki lot Oberstdorf loty 2018 fot. Julia Piątkowska e1516545711885 - MŚwL Oberstdorf: Norwegowie najlepsi w serii próbnej, Kubacki 3.

Andreas Stjernen wygrał serię próbną przed drużynowym konkursem o mistrzostwo świata w lotach narciarskich w niemieckim Oberstdorfie (K-200 / HS-235). Reprezentant Norwegii wyprzedził swojego rodaka, zwycięzcę zawodów indywidualnych, Daniela Andre Tande. Trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki. Gdyby zsumować wyniki zawodników z poszczególnych krajów, najlepszą ekipą byliby Norwegowie - przed Polakami i Słoweńcami.

Stjernen Andreas Raw.Air .Lillehammer.2017 fot.Maria .Grzywa 300x199 - MŚwL Oberstdorf: Norwegowie najlepsi w serii próbnej, Kubacki 3.
Andreas Stjernen, fot. Maria Grzywa

Najdłuższy skok - 230,5 m z 15. belki startowej - dał najwyższą notę serii próbnej Norwegowi Andreasowi Stjernenowi. Bezpośrednio za nim uplasował się jego rodak Daniel Andre Tande. Indywidualny mistrz świata w lotach z 14. bramki startowej osiągnął odległość 211,5 m. Trzecie miejsce zajął najlepszy z reprezentantów Polski - Dawid Kubacki (221,5 m / 15. belka).

W czołowej szóstce znaleźli się także: Słoweniec Domen Prevc (218 m / 15), Austriak Stefan Kraft (208,5 m / 14) oraz Johann Andre Forfang (215 m / 15).

W najlepszej "10" zmieścił się Stefan Hula (10. miejsce), który z 15. belki skoczył 207 m. Kamil Stoch był 11. (198 m / 14), a Piotr Żyła - 17. (206 m / 21).

W nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej najlepszy wynik osiągnęli Norwegowie (łącznie 634,2 pkt.), drugie miejsce zajęli Polacy (581,6 pkt.), a trzecie - Słoweńcy (571,4 pkt.)

Początek I serii konkursowej o godz. 16:00.