Sarah Hendrickson, fot. Julia Piątkowska

Sarah Hendrickson, fot. Julia Piątkowska

Jedyne dwa północnoamerykańskie kraje, które mają swoje reprezentacje w skokach narciarskich, ogłosiły składy kadr na zbliżające się igrzyska olimpijskie w Korei. Ze Stanów Zjednoczonych do PyeongChang pojadą trzy skoczkinie oraz czterej skoczkowie. Kadra Kanady będzie liczyła jedną zawodniczkę i jednego zawodnika. 

 

Kevin Bickner, fot. Julia Piątkowska
Kevin Bickner, fot. Julia Piątkowska

Amerykanie, którzy rzadko pojawiają się w konkursach drużynowych, będą mieli okazje pokazać się w zmaganiach ekip podczas igrzysk. Do Korei leci czterech zawodników z USA. Kibice tej reprezentacji największe nadzieje mogą pokładać w Kevinie Bicknerze oraz Williamie Rhoadsie, którzy w tym sezonie najlepiej spisują się w zawodach najwyższej rangi.

Skład męskiej reprezentacji USA na ZIO PyeongChang 2018:

  • Kevin Bickner
  • Michael Glasder
  • Casey Larson
  • Will Rhoads
Sara Hendrickson, fot. Stefan Piwowar
Sara Hendrickson, fot. Stefan Piwowar

Zawodniczki z USA to już nie ta sama reprezentacja, której przedstawicielki walczyły jeszcze kilka lat temu o najwyższe miejsca ważnych zawodów. Choć wciąż jest tu jedno głośne nazwisko – Sarah Hendrickson – w jej obecnej dyspozycji trudno liczyć na dalekie skoki mistrzyni świata z 2013 roku. Warto przypomnieć, że z wyjazdu na IO poważny upadek wyeliminował Ninę Lussi. Mistrzyni USA zerwała więzadła podczas kwalifikacji olimpijskich, w których oddawała najdłuższe skoki w konkursie.

Skład żeńskiej reprezentacji USA na ZIO PyeongChang 2018:

  • Nita Englund
  • Sarah Hendrickson
  • Abby Ringquist

 

Mackenzie Boyd-Clowes, fot . Julia Piątkowska
Mackenzie Boyd-Clowes, fot. Julia Piątkowska

Reprezentacja Kanady w skokach na IO składa się z jednego skoczka – Mackenziego Boyd-Clowesa oraz jednej skoczkini – Taylor Henrich. Boyd-Clowes nie prezentuje w obecnym sezonie wysokiej formy i ani razu nie zapunktował jeszcze w zawodach Pucharu Świata. Henrich też spisuje się poniżej oczekiwań, dlatego prawdopodobnie nie będzie liczyła się w walce o medale.

Skład męskiej reprezentacji Kanady na ZIO PyeongChang 2018:

  • Mackenzie Boyd-Clowes

Skład żeńskiej reprezentacji Kanady na ZIO PyeongChang 2018:

  • Taylor Henrich

 

Źródła: usanordic.com + skijumpingcanada.com

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram