FIS Cup Pań Villach: Pinkelnig najlepsza w treningu, seria próbna dla Kriznar

Kriznar_Nika_Oberstdorf.2017_fot.Frederik.Clasen

Austriaczka Eva Pinkelnig wygrała rundę treningową przed konkursem Pucharu FIS na normalnej skoczni Alpenarena (K-90 / HS-98) w Villach. W serii próbnej najlepsza okazała się reprezentantka Słowenii Nika Kriznar. Dwie startujące w austriackim kurorcie zawodniczki z Polski, Anna Twardosz i Kinga Rajda, zajmowały miejsca w drugiej dziesiątce.

 

Oficjalny trening

Eva Pinkelnig, fot. FIS
Eva Pinkelnig, fot. FIS

Reprezentantka gospodarzy Eva Pinkelnig, która stawała już na podium zawodów Pucharu Świata, ostatnio nie prezentuje tak wysokiej formy jak dwa sezony temu. Teraz 29-letnia zawodniczka bierze udział w zawodach niższej rangi. W Villach po skoku na odległość 85,5 metra wygrała serię treningową przed konkursem FIS Cupu. Kolejne dwa miejsca również zajęły Austriaczki. Druga była Lisa Eder (81 m), a trzecia Marita Kramer (78 m).

Czwartą pozycję zajęła Niemka Luisa Goerlich (77 m), a czołową piątkę uzupełniła Francuzka Julia Clair (76 m).

Polki zajęły miejsce w drugiej dziesiątce. Anna Twardosz po 73-metrowej próbie była 12., a Kinga Rajda ukończyła tę serię na 17. lokacie (71,5 m).

Ze startu w treningu zrezygnowało osiem zawodniczek, w tym tegoroczna mistrzyni świata juniorów Słowenka Nika Kriznar, która w klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup jest wiceliderką.

Pełne wyniki »

 

Seria próbna

Nika Kriznar, fot. Julia Piątkowska
Nika Kriznar, fot. Julia Piątkowska

W serii próbnej poprzedzającej konkurs najlepiej zaprezentowała się faworytka dzisiejszej rywalizacji Nika Kriznar (100,5 m). Na drugim miejscu uplasowały się ex aequo Eva Pinkelnig (88,5m) i Słowenka Ema Klinec (88,5 m). Kolejne pozycje zajęły Ursa Bogataj (87 m) i Lisa Eder (86 m).

Polki, podobnie jak kilkanaście minut wcześniej w treningu, również serię próbną zakończyły w drugiej dziesiątce. Anna Twardosz była 17. (75,5 m), a Kinga Rajda 20. (72,5 m).

Wszystkie zawodniczki podczas treningu startowały z 13. belki startowej, natomiast w serii próbnej po pierwszej dziesiątce wydłużono rozbieg do 14. bramki.

Pełne wyniki »

 

informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram