You are currently viewing FIS Cup Pań Villach: Słoweńskie podium, Kriznar liderką cyklu
Nika Kriznar (fot. Julia Piątkowska)

FIS Cup Pań Villach: Słoweńskie podium, Kriznar liderką cyklu

Nika Kriznar fot. Julia Piątkowska1 - FIS Cup Pań Villach: Słoweńskie podium, Kriznar liderką cyklu

Słowenka Nika Kriznar wygrała sobotni konkurs w austriackim Villach rozgrywany na skoczni normalnej Alpenarena  (K-90 / HS-98). Drugie i trzecie miejsce zajęły jej znane z zawodów najwyższej rangi rodaczki: Ema Klinec i Spela Rogelj. Jedyne startujące w Austrii Polki, Anna Twardosz i Kinga Rajda, uplasowały się w drugiej dziesiątce.

Pierwsza seria

Klinec Ema fot.Frederik.Clasen 300x200 - FIS Cup Pań Villach: Słoweńskie podium, Kriznar liderką cyklu
Ema Klinec, fot. Frederik Klasen

Po pierwszej serii na pierwszych trzech miejscach plasowały się Słowenki. Liderką po skoku na odległość 91,5 metra była Nika Kriznar, mająca tylko punkt przewagi nad drugą w stawce Emą Klinec (89,5 m). Trzecie miejsce zajmowała Spela Rogelj (83,5 m).

Czwarta po pierwszym skoku była Austriaczka Eva Pinkelnig (80,5 m). Najlepszą piątkę uzupełniły reprezentantka gospodarzy Lisa Eder i kolejna Słowenka Maja Vtic. Obie zawodniczki uzyskały tę samą odległość – 80 m. Na kolejnych pozycjach uplasowały się dwie Niemki Agnes Reisch (78,5m) i Pauline Hessler (77,5 m).

Na dziewiątym miejscu pierwszą serię zakończyła Anna Twardosz (77 m), podobnie jak Słowenka Ursa Bogataj (77,5 m). Druga z Polek, Kinga Rajda, była 17. (73,5 m).

Runda finałowa

IMG 9998 300x199 - FIS Cup Pań Villach: Słoweńskie podium, Kriznar liderką cyklu
Nika Kriznar, fot. Frederik Clasen

Po skokach w serii finałowej na prowadzeniu nic się nie zmieniło. Całe podium zajęły reprezentantki Słowenii. Zwyciężyła Nika Kriznar (88,5 m), która tym samym została nową liderką klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup. Drugie miejsce zajęła Ema Klinec (84,5 m), a trzecią lokatę, pomimo słabszego skoku w finale, utrzymała Spela Rogelj (79 m).

Tuż za podium ex aequo uplasowały się Eva Pinkelnig (81 m) i Lisa Eder (81,5 m). Kolejne dwie pozycje zajęły Słowenki Ursa Bogataj (82,5 m) i Maja Vtic (78,5 m). Na ósmym miejscu rywalizację zakończyła Niemka Selina Freitag, która po pierwszej serii była 15. (75,5 i 82,5 m). Dziewiąta była jej rodaczka Agnes Reisch (77 m). Pierwszą dziesiątkę uzupełniła reprezentantka Francji Romane Dieu (76 i 76,5 m).

Anna Twardosz ostatecznie zakończyła zmagania na 14. miejscu (74 m), a Kinga Rajda była 19. (70 m).

W konkursie wystartowały 32 zawodniczki. Obie serie konkursowe zostały przeprowadzone z 11. belki startowej.