PK Klingenthal: Lindvik przed Aschenwaldem i Wolnym po I serii

Jakub Wolny (fot. Julia Piątkowska)

Jakub Wolny (fot. Julia Piątkowska)

Wolny_Jakub_Zakopane.2016_fot.Julia.Piatkowska

Jakub Wolny zajmuje 3. miejsce po I serii sobotniego konkursu Pucharu Kontynentalnego na skoczni Vogtland Arena w niemieckim Klingenthal (K-125 / HS-140). Polak przegrywa jedynie ze świetnie dysponowanym Norwegiem Mariusem Lindvikiem oraz z Austriakiem Philippem Aschenwaldem. Do finału awansowało jeszcze dwóch reprezentantów Polski – Klemens Murańka i Przemysław Kantyka.

 

Marius Lindvik, fot. Julia Piątkowska
Marius Lindvik, fot. Julia Piątkowska

Wiele wskazuje na to, że Marius Lindvik nie stracił nic z formy, którą prezentował podczas wygranych mistrzostw świata juniorów. Norweg po świetnej serii próbnej zaliczył także bardzo udaną I serię konkursową – po skoku na 146 m prowadzi w zawodach z przewagą 6,1 pkt. nad Austriakiem Philippem Aschenwaldem (134 m). Trzecie miejsce zajmuje najlepszy z reprezentantów Polski Jakub Wolny (138 m), który do prowadzącego traci już 14,4 pkt. 

Duże szanse na zajęcie miejsca na podium ma kolejny z Norwegów Halvor Egner Granerud (139 m). Traci on do Wąska zaledwie 1,3 pkt. W czołowej szóstce serii mieszczą się także Słoweniec Nejc Dezman (127,5 m) oraz Austriak Stefan Huber (132,5 m). 

Do rundy finałowej awansowali Klemens Murańka (23. miejsce, 121 m) oraz Przemysław Kantyka (28., 115,5 m). Szansy na drugi skok nie będą mieli Paweł Wąsek (34., 119 m) oraz Tomasz Pilch (41., 100 m), który trafił na silnie wiejący z tyłu wiatr.

 

Pełne wyniki I serii »

 

Początek II serii o 18:10.

 

informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram