FIS Cup Pań Villach: Kolejne zwycięstwo Niki Kriznar

Nika Kriznar (fot. Frederik Clasen)

Nika Kriznar (fot. Frederik Clasen)

Nika_Kriznar_Hinterzarten.2017_fot.Frederik.Clasen

Słowenka Nika Kriznar wygrała drugi konkurs rozgrywany na obiekcie normalnym Alpenarena (K-90 / HS-98) w austriackim Villach. Drugie miejsce, podobnie jak wczoraj, zajęła rodaczka zwyciężczyni Ema Klinec, a na trzecim stopniu podium stanęła reprezentantka Niemiec Luisa Goerlich. Polki uplasowały się w połowie drugiej dziesiątki.

 

I seria:

Ema Klinec, fot. Frederik Klasen
Ema Klinec, fot. Frederik Klasen

Po pierwszej serii, podobnie jak dzień wcześniej, prowadziła Słowenka Nika Kriznar. Po skoku na odległość 96 metrów wyprzedzała drugą na półmetku rywalizacji rodaczkę Emę Klinec (90,5 m) różnicą 5,5 pkt. Trzecie miejsce zajmowała 16-letnia Austriaczka Lisa Eder (91 m).

Niemka Luisa Goerlich zajmowała czwarte miejsce (91,5 m) i do podium traciła tylko jeden punkt. Czołową piątkę uzupełniła Francuzka Romane Dieu (87,5 m).

Kinga Rajda po pierwszej rundzie była 10. (81 m), a Anna Twardosz 14. (77,5).

 

Runda finałowa:

Nika Kriznar, fot. Julia Piątkowska
Nika Kriznar, fot. Julia Piątkowska

W finale drugie zwycięstwo w Villach przypieczętowała Nika Kriznar. Słowenka osiągnęła 97,5 m i z przewagą 12,5 pkt. pokonała Emę Klinec (92 m). Na trzecie miejsce awansowała Luisa Goerlich (80,5 m). Tuż za podium uplasowała się, podobnie jak w sobotę, Eva Pinkelnig (82 i 85 m). Piątą pozycję zajęła reprezentantka Francji Oceane Paillard (84,5 i 82,5 m).

Na szóste miejsce spadła Lisa Eder (75 m), która po pierwszym skoku była trzecia. Na siódmej pozycji konkurs ukończyła Niemka Pauline Hessler (79,5 i 86 m), a ósma była Słowenka Ursa Bogataj (85 m i 79,5 m). Czołową dziesiątkę zamknęły dwie Francuzki: Julia Clair (85 i 79 m) i Romane Dieu (76 m).

Polki w finale oddały słabsze skoki, niż w pierwszej serii. Kinga Rajda ostatecznie była 15. (67 m), a Anna Twardosz 19. (65 m).

 

Pełne wyniki » 

 

Klasyfikacja generalna:

W klasyfikacji generalnej Nika Kriznar (580 pkt.) umocniła się na prowadzeniu. Kolejne miejsca zajmują: nieobecna w Villach Rumunka Daniela Haralambie (382 pkt.) oraz Luisa Goerlich (288 pkt.).

Najwyżej sklasyfikowaną Polką jest niestartująca w Austrii Kamila Karpiel – zajmuje piąte miejsce (247 pkt.). Szósta jest Anna Twardosz (224 pkt.), a na dziewiątej pozycji plasuje się Kinga Rajda (203 pkt.).

Kolejne (ostatnie już w tym sezonie) zawody z cyklu Pucharu FIS kobiet odbędą się w dniach 17-18 marca w szwedzkim Falun.

Pełna klasyfikacja »

 

informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram