You are currently viewing Zniszczoł zamiast Wolnego w składzie na PK w Renie

Zniszczoł zamiast Wolnego w składzie na PK w Renie

Po zawodach w niemieckim Klingenthal narciarska "druga liga" przenosi się do norweskiej Reny. Na dużym obiekcie kompleksu Renabakkene (HS-139) rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne. W zmaganiach weźmie udział pięciu reprezentantów Polski: Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i Przemysław Kantyka.

Tomasz Pilch fot.PZN  300x200 - Zniszczoł zamiast Wolnego w składzie na PK w Renie
Tomasz Pilch (fot. PZN)

W porównaniu do poprzednich konkursów narciarskiej "drugiej ligi" rozgrywanych w Niemczech, biało-czerwoną drużynę opuścił Jakub Wolny. Członek kadry A został powołany przez Stefana Horngachera do udziału w zawodach Pucharu Świata w Lahti. Przypomnijmy, że Wolny podczas minionego weekendu dwa razy zajmował miejsca na podium na Vogtland Arenie. W sobotę był trzeci, a w niedzielę drugi. Na jego miejsce sztab trenerski powołał Aleksandra Zniszczoła, który po przerwie powrócił do składu.

Z pozostałych biało-czerwonych, którzy startowali w Klingenthal, Klemens Murańka był 26. i 22., a Przemysław Kantyka 28. i 37. Po nieudanej sobocie i braku awansu do rundy finałowej w niedzielę, dobrze spisali się juniorzy, Tomasz Pilch ukończył zawody na 16. pozycji, a Paweł Wąsek był 10.

Muranka Klemens WC.Wisla .2017 fot.Julia .Piatkowska.lot  300x199 - Zniszczoł zamiast Wolnego w składzie na PK w Renie
Klemens Murańka (fot. Julia Piątkowska)

W zeszłym roku w Renie najlepiej skakał Austriak Clemens Aigner, który wygrał oba konkursy. Wtedy w Norwegii rywalizowało czterech naszych reprezentantów: Klemens Murańka, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł i Bartłomiej Kłusek. W obu konkursach tylko ten ostatni dwa razy był poza serią finałową. Murańka był odpowiednio 18. i 22., Wolny 19. i 13., a Zniszczoł 28. i 29.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi Marius Lindvik, który wygrał poprzednie dwa konkursy. Na drugiej pozycji znajduje się Słoweniec Nejc Dezman, a trzeci jest Niemiec David Siegel. Najwyżej z Polaków, na 7. miejscu jest Tomasz Pilch.