Pierwsze mistrzostwo Johanssona, Forfang… w roli reżysera!

Johann Andre Forfang i Robert Johansson (fot. Julia Piątkowska)

Johann Andre Forfang i Robert Johansson (fot. Julia Piątkowska)

Johann Andre Forfang i Robert Johansson (fot. Julia Piątkowska)Od czwartku tytuł najlepszego skoczka „Kraju Wikingów” należy do Roberta Johanssona. Na drugim stopniu podium w krajowym czempionacie w Oslo stanął kolejny z podopiecznych Aleksandra Stoeckla, Johann Andre Forfang. Świeżo upieczony wicemistrz olimpijski spełnia się nie tylko jako sportowiec, ale ostatnio również jako reżyser muzycznych teledysków.

 

Dobra passa Johanssona

Robert Johansson po niezwykle udanych igrzyskach olimpijskich w PyeongChang, z których przywiózł dwa indywidualne brązowe medale i drużynowe złoto, wciąż prezentuje znakomitą formę. Najbardziej charakterystyczny „wąsacz” w środowisku narciarskim, 28 lutego 2018 roku wywalczył pierwszy w karierze tytuł mistrza Norwegii. – Igrzyska w Korei Południowej były niesamowitym wydarzeniem w moim życiu, ale nigdy wcześniej nie zdobyłem też indywidualnego medalu krajowych mistrzostw. Kiedy byłem małym chłopcem, marzyłem o takich sukcesach. Jestem bardzo zadowolony ze swojego skakania. To wspaniałe, że wciąż utrzymuję wysoką dyspozycją – podsumował Johansson. 27-letni zawodnik po skokach na 137 i 135 metrów zwyciężył ze znaczną przewagą, aż 23 punktów nad Johanem Andre Forfangiem. Aktualny mistrz kraju Wikingów przyznaje, że ma jeszcze nad czym pracować w kolejnych konkursach. – Czasami mam złe lądowanie. Dzisiaj byłem bardzo niepewny podczas ostatniego skoku. Muszę ćwiczyć przede wszystkim zachowywanie równowagi przy lądowaniu – stwierdził.

 

 

Druga pasja Forfanga

Na podium krajowego czempionatu znalazł się także kolejny z podopiecznych Aleksandra Stoeckla, Johann Andre Forfang. 23-letni skoczek na Holmenkollbakken został wicemistrzem Norwegii.Jestem bardzo zadowolony z drugiego miejsca, ale już nie tak bardzo z mojej finałowej próby. Niewiele brakło a pokonałby mnie Marius Lindvik, ale szczęśliwie udało obronić się wynik z pierwszej serii przyznał z ulgą. Dwukrotny  medalista tegorocznych igrzysk (indywidualne srebro na normalnej skoczni i drużynowe złoto na dużym obiekcie) w Oslo uzyskał kolejno 132 i 127,5 metra, co pozwoliło mu wyprzedzić utalentowanego mistrza świata juniorów o zaledwie 0,8 punktu.

Piąty zawodnik klasyfikacji generalnej PŚ ostatnio odnosi sukcesy nie tylko jako sportowiec, ale realizuje się również w zupełnie nowej roli – reżysera teledysków muzycznych. Johann Andre Forfang zdradził, że od dawna jego hobby, oprócz skoków narciarskich, jest nagrywanie filmów i eksperymentowanie z aparatem fotograficznym. Talent Norwega zauważyła i doceniła muzyczna grupa Hausner z rodzinnego miasta skoczka, Tromsø. Członkowie zespołu zaproponowali Forfangowi stworzenie wideoklipu do ich piosenki „Alt du vil ha”.Widzimy jego niezwykłe umiejętności operowania sprzętem fotograficznym. Spodobało nam się, że wykorzystuje nowoczesną technikę montażu i jest w swojej pracy bardzo dokładny tłumaczy wokalista Ole Remi Hausner. Mistrz świata juniorów z 2015 roku przyznał, że obawiał się reżyserskiego debiutu.Nigdy wcześniej zawodowo nie zajmowałem się montażem i nie czułem, że jestem najbardziej kreatywną osobą do tworzenia takich projektów. Cieszy mnie jednak końcowy rezultat, a najważniejsze że przyjaciele z Hausner są zadowoleni z mojego pomysłu – mówił. Obie strony nie wykluczają kontynuacji współpracy.

Teledysk wyreżyserowany przez Johanna Forfanga >>>

 

źródło: nrk.no

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram