PŚ Lahti: Stoch zdominował treningi, Kubacki też w czołówce!

Kamil Stoch (fot. Julia Piątkowska)Mistrz olimpijski z PyeongChang nie zwalnia tempa! Kamil Stoch okazał się najlepszym zawodnikiem podczas dwóch oficjalnych treningów na dużej skoczni Salpausselka HS-130 (K-116) w fińskim Lahti. Dwukrotnie w czołowej trójce plasował się też Niemiec Markus Eisenbichler. Z bardzo dobrej strony pokazał się również Dawid Kubacki.

 

Stoch na czele pierwszego treningu

Pierwsza seria treningowa na dużej skoczni w Lahti rozpoczęła się z 11. belki startowej. To z tej platformy najazdowej najdłuższy skok całej rundy oddał Słoweniec Anze Lanisek, który poszybował 132 metry. Ostatecznie podopieczny trenera Gorana Janusa zajął trzecie miejsce. Wyżej uplasowali się skaczący z 9. najazdu lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Kamil Stoch (129,0 m), a także mający minimalnie słabszy wiatr w plecy od Polaka Niemiec Markus Eisenbichler (129,0 m). Czołową szóstkę stawki uzupełnili dwaj Austriacy, Stefan Kraft (124,0 m) i Michael Hayboeck (125,0 m) oraz Norweg Johann Andre Forfang (121,0 m).

Na siódmej pozycji wylądował kolejny z biało-czerwonych, Dawid Kubacki, który osiągnął 121,5 metra. W trzeciej dziesiątce zameldowali się: Jakub Wolny (117,0 m / 23. miejsce), Stefan Hula (117,0 m / 24. miejsce) oraz Maciej Kot (115,5 m / 27. miejsce). Na 36. pozycji sklasyfikowany został Piotr Żyła (114,0 m).

 

Stoch przed Kubackim w drugim treningu

Także w drugiej serii treningowej najlepszym skoczkiem w ponad 70-osobowej stawce okazał się Kamil Stoch. Podopieczny trenera Stefana Horngachera poszybował 127 metrów z 6. belki startowej przy wietrze 0,41 m/s w plecy. Tuż za nim wylądował kolejny z biało-czerwonych, Dawid Kubacki, który startując z 7. belki startowej doleciał do 131 metra (przy wietrze 0,09 m/s). Trzecie miejsce zajął autor najdłuższego skoku obu treningów, Niemiec Markus Eisenbichler, który z 8. belki poleciał na odległość 133,5 metra (wiatr 0,11 m/s w plecy). W czołowej szóstce zmieścili się ponadto: kolejny z podopiecznych trenera Wernera Schustera, Richard Freitag (124,5 m), Norweg Robert Johansson (123,0 m) oraz Austriak Stefan Kraft (123,0 m).

Na 22. miejscu wylądował najstarszy zawodnik polskiej kadry Stefan Hula (119,5 m), a na przełomie czwartej i piątej dziesiątki sklasyfikowani zostali: Piotr Żyła (115,0 m / 39. miejsce) oraz Jakub Wolny (115,0 m / 41. miejsce). Zaledwie 99 metrów uzyskał Maciej Kot, przez co zajął dopiero 65. lokatę.

Na godz. 18:00 zaplanowany jest start kwalifikacji. Tekstowa relacja LIVE jest dostępna na SkokiPolska.pl >>>

 

Wyniki pierwszego treningu:

 
zawodnik
kraj
belka
wiatr
skok I
punkty
1
Kamil Stoch
POL
9
-0,85
129,0 m
101.9
2
Markus Eisenbichler
GER
9
-0,72
129,0 m
100.6
3
Anze Lanisek
SLO
11
-0,34
132,0 m
92.3
4
Stefan Kraft
AUT
9
-0,69
124,0 m
91.3
5
Michael Hayboeck
AUT
9
-0,47
125,0 m
90.8
6
Johann Andre Forfang
NOR
9
-0,89
121,0 m
87.9
7
Dawid Kubacki
POL
9
-0,74
121,5 m
87.3
8
Andreas Stjernen
NOR
9
-0,82
121,0 m
87.2
9
Ryoyu Kobayashi
JPN
9
-0,62
122,0 m
87.0
10
Constantin Schmid
GER
9
-0,43
123,0 m
86.8
11
Richard Freitag
GER
9
-0,64
121,0 m
85.4
12
Anders Fannemel
NOR
9
-0,72
120,0 m
84.4
 
Alex Insam
ITA
9
-0,46
121,5 m
84.4
14
Robert Johansson
NOR
9
-0,75
119,0 m
82.9
15
Stephan Leyhe
GER
9
-0,77
118,5 m
82.2
16
Jernej Damjan
SLO
9
-0,68
118,5 m
81.3
17
Clemenns Aigner
AUT
9
-0,66
118,5 m
81.1
 
Kevin Bickner
USA
9
-0,49
119,5 m
81.1
19
Andreas Wellinger
GER
9
-0,76
117,5 m
80.3
20
Yukiya Sato
JPN
9
-0,39
119,5 m
80.1
21
Gregor Schlierenzauer
AUT
9
-0,69
117,5 m
79.6
 
Vladimir Zografski
BUL
9
-0,25
120,0 m
79.6
23
Jakub Wolny
POL
9
-0,62
117,0 m
78.0
24
Stefan Hula
POL
9
-0,61
117,0 m
77.8
25
Pius Paschke
GER
9
-0,5
117,5 m
77.6
26
Nejc Dezman
SLO
9
-0,82
115,5 m
77.3
27
Maciej Kot
POL
9
-0,72
115,5 m
76.3
28
Janne Ahonen
FIN
9
-0,27
118,0 m
76.2
29
Taku Takeuchi
JPN
9
-0,69
115,5 m
76.0
30
Tilen Bartol
SLO
9
-0,71
115,0 m
75.3
 
Mackenzie Boyd-Clowes
CAN
9
-0,27
117,5 m
75.3
32
Karl Geiger
GER
9
-0,7
115,0 m
75.2
33
Junshiro Kobayashi
JPN
9
-0,76
114,5 m
74.9
34
Simon Ammann
SUI
9
-0,99
112,5 m
73.6
35
Denis Kornilov
RUS
9
-0,27
116,5 m
73.5
36
Piotr Żyła
POL
9
-0,7
114,0 m
73.4
37
Daniel Andre Tande
NOR
9
-0,85
113,0 m
73.1
38
Noriaki Kasai
JPN
9
-0,73
113,5 m
72.8
39
Mikhail Nazarov
RUS
9
-0,22
115,5 m
71.2
40
Niko Kytoesaho
FIN
11
-0,31
120,0 m
70.4
41
Domen Prevc
SLO
9
-0,56
113,0 m
70.1
42
Evgeniy Klimov
RUS
9
-0,44
112,0 m
67.1
43
Gregor Deschwanden
SUI
9
-0,58
111,0 m
66.7
 
Roman Koudelka
CZE
9
-0,4
112,0 m
66.7
45
Anze Semenic
SLO
9
-0,72
109,5 m
65.5
 
Manuel Fettner
AUT
9
-0,9
108,5 m
65.5
47
Jarkko Maeaettae
FIN
11
-0,53
116,0 m
65.4
48
Clemens Leitner
AUT
9
-0,35
110,5 m
63.5
49
Sebastian Colloredo
ITA
9
-0,35
110,0 m
62.6
50
Killian Peier
SUI
9
-0,4
109,5 m
62.2
51
Davide Bresadola
ITA
9
-0,25
110,0 m
61.6
52
Sandro Hauswirth
SUI
9
-0,22
110,0 m
61.3
53
Alexey Romashov
RUS
9
-0,04
111,0 m
61.2
54
Kevin Maltsev
EST
9
-0,08
110,0 m
59.8
55
Antti Aalto
FIN
9
-0,52
107,0 m
58.9
56
Cestmir Kozisek
CZE
9
-0,4
107,5 m
58.6
57
Martti Nomme
EST
11
-0,19
113,0 m
56.5
58
Andreas Alamommo
FIN
9
-0,13
107,5 m
55.8
59
Janne Korhonen
FIN
11
-0,25
107,5 m
47.3
60
William Rhoads
USA
9
-0,49
98,5 m
43.3
61
Roberto Dellasega
ITA
9
-0,32
99,0 m
42.5
62
Michael Glasder
USA
9
-0,28
99,0 m
42.1
63
Casey Larson
USA
9
-0,37
96,5 m
38.5
64
Ville Larinto
FIN
11
-0,31
102,0 m
38.0
65
Tom Hilde
NOR
9
-0,23
96,0 m
36.2
66
Eetu Nousiainen
FIN
9
-0,52
93,0 m
33.7
67
Juho Ojala
FIN
11
-0,25
99,5 m
32.9
68
Matthew Soukup
CAN
9
-0,26
93,0 m
31.1
69
Sabirzhan Muminov
KAZ
9
-0,21
93,0 m
30.6
70
Frans Taehkaevuori
FIN
11
-0,3
89,0 m
14.5
71
Konstantin Sokolenko
KAZ
9
-0,51
75,0 m
1.2
DNS
Marat Zhaparov
KAZ
DNS
Alexey Korolev
KAZ

Wyniki drugiego treningu:

 
zawodnik
kraj
belka
wiatr
skok II
punkty
1
Kamil Stoch
POL
6
-0,41
127,0 m
103.5
2
Dawid Kubacki
POL
7
-0,09
131,0 m
102.6
3
Markus Eisenbichler
GER
8
-0,11
133,5 m
102.4
4
Richard Freitag
GER
6
-0,13
124,5 m
96.1
5
Robert Johansson
NOR
6
-0,2
123,0 m
94.1
6
Stefan Kraft
AUT
6
-0,13
123,0 m
93.4
7
Ryoyu Kobayashi
JPN
9
0
131,0 m
91.9
8
Johann Andre Forfang
NOR
6
-0,13
122,0 m
91.6
9
Stephan Leyhe
GER
8
-0,32
125,5 m
90.2
10
Karl Geiger
GER
8
-0,37
123,5 m
87.1
11
Andreas Stjernen
NOR
8
-0,19
124,0 m
86.1
12
Daniel Andre Tande
NOR
6
-0,36
117,5 m
85.9
13
Jernej Damjan
SLO
8
-0,14
124,0 m
85.6
14
Anze Lanisek
SLO
10
-0,38
126,0 m
81.9
15
Michael Hayboeck
AUT
8
-0,36
120,5 m
81.6
16
Andreas Wellinger
GER
6
-0,5
114,0 m
81.0
17
Taku Takeuchi
JPN
8
-0,31
119,5 m
79.3
18
Gregor Schlierenzauer
AUT
9
-0,22
122,5 m
78.9
19
Denis Kornilov
RUS
10
-0,08
125,5 m
77.9
20
Janne Ahonen
FIN
10
0,07
126,0 m
77.4
21
Clemens Aigner
AUT
8
-0,31
118,0 m
76.6
22
Stefan Hula
POL
8
0
119,5 m
76.1
23
Mackenzie Boyd-Clowes
CAN
10
-0,24
123,5 m
76.0
24
Yukiya Sato
JPN
10
-0,14
124,0 m
75.8
25
Alex Insam
ITA
10
-0,27
123,0 m
75.4
 
Sandro Hauswirth
SUI
10
-0,36
122,5 m
75.4
27
Gregor Deschwanden
SUI
9
-0,27
120,0 m
74.9
28
Pius Paschke
GER
8
-0,01
118,5 m
74.4
29
Constantin Schmid
GER
8
-0,18
117,5 m
74.3
30
Nejc Dezman
SLO
9
-0,18
120,0 m
73.9
31
Roman Koudelka
CZE
10
-0,1
122,5 m
72.7
32
Domen Prevc
SLO
9
-0,07
119,5 m
71.9
33
Vladimir Zografski
BUL
10
-0,4
119,5 m
70.4
34
Andreas Alamommo
FIN
10
-0,28
120,0 m
70.1
35
Junshiro Kobayashi
JPN
6
-0,29
109,0 m
69.9
36
Alexey Romashov
RUS
10
-0,44
118,5 m
69.0
37
Cestmir Kozisek
CZE
10
-0,25
119,5 m
68.9
38
Manuel Fettner
AUT
8
-0,17
114,5 m
68.8
39
Piotr Żyła
POL
8
-0,06
115,0 m
68.6
40
Evgeniy Klimov
RUS
10
0,08
120,5 m
67.4
41
Jakub Wolny
POL
9
-0,34
115,0 m
66.6
42
Antti Aalto
FIN
10
-0,2
118,5 m
66.5
 
Clemens Leitner
AUT
10
-0,28
118,0 m
66.5
44
Killian Peier
SUI
10
-0,27
117,5 m
65.5
45
Tilen Bartol
SLO
10
-0,27
111,5 m
64.7
46
Kevin Bickner
USA
10
0,05
118,5 m
64.1
47
Mikhail Nazarov
RUS
10
-0,38
116,0 m
63.9
48
Anze Semenic
SLO
8
-0,2
111,5 m
63.7
49
Tom Hilde
NOR
10
-0,49
115,0 m
63.2
50
Martti Nomme
EST
10
-0,36
114,5 m
61.0
51
Anders Fannemel
NOR
6
-0,13
104,5 m
60.1
52
Sebastian Colloredo
FIN
10
-0,45
113,0 m
59.2
53
Niko Kytoesaho
FIN
10
-0,19
114,0 m
58.3
54
Davide Bresadola
ITA
10
-0,33
112,5 m
57.1
55
Simon Ammann
SUI
10
-0,08
107,0 m
54.4
 
Michael Glasder
USA
10
-0,6
109,5 m
54.4
57
Kevin Maltsev
EST
10
-0,44
109,0 m
51.9
58
Frans Taehkaevuori
FIN
10
-0,18
108,0 m
47.4
59
Casey Larson
USA
10
-0,42
106,5 m
47.2
60
Janne Korhonen
FIN
10
-0,18
107,0 m
45.6
61
Ville Larinto
FIN
10
-0,06
107,5 m
45.3
62
Matthew Soukup
CAN
10
-0,49
105,0 m
45.2
63
Eetu Nousiainen
FIN
10
-0,35
104,5 m
42.9
64
Roberto Dellasega
ITA
10
-0,44
103,5 m
42.0
65
Maciej Kot
POL
8
-0,25
99,0 m
41.8
66
Sabirzhan Muminov
KAZ
10
-0,22
101,5 m
36.2
67
William Rhoads
USA
10
-0,2
101,5 m
35.9
68
Juho Ojala
FIN
10
-0,23
97,0 m
28.2
69
Jarkko Maeaettae
FIN
10
-0,58
95,0 m
28.1
70
Marat Zhaparov
KAZ
10
-0,39
96,0 m
28.0
71
Konstantin Sokolenko
KAZ
10
-0,56
83,0 m
6.3
72
Alexey Korolev
KAZ
10
-0,5
78,0 m
0.0
DNS
Noriaki Kasai
JPN
 

informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram