You are currently viewing LOTOS Cup 2018: Finałowa edycja rozpoczęta!

LOTOS Cup 2018: Finałowa edycja rozpoczęta!

Lotos.Cup .2018.fot .PZN  - LOTOS Cup 2018: Finałowa edycja rozpoczęta!

W piątek na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite zawodnicy rozpoczęli rywalizację w finałowej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Po zakończeniu zmagań na skoczni walka przeniosła się na trasy miejskie, gdzie rozegrany został bieg do kombinacji.

Po raz pierwszy w tym sezonie w zawodach LOTOS Cup miały okazję wystartować Anna Twardosz oraz Kinga Rajda, które w piątkowym konkursie zajęły dwa pierwsze miejsca na podium wśród Juniorek. Zwycięstwo po skokach na odległość 71 oraz 69 metrów odniosła Twardosz, która reprezentuje barwy klubu PKS Olimpijczyk Gilowice. To były moje pierwsze zawody LOTOS Cup w tej edycji i jestem zadowolona z tego konkursu. Chociaż czuję lekki niedosyt, bo moje skoki nie były jeszcze tak dobre, jak mogłyby być – opowiada Anna Twardosz. – Na progu zamiast odbijać się w miejscu do góry, to lecę w przód, ale mam nadzieję, że w kolejnym dniu uda mi się to zmienić – dodaje. – Warunki były bardzo fajne, bo wiało pod narty i dzięki temu mogłyśmy sobie polatać – podsumowuje złota medalistka.

Srebrny medal wywalczyła Rajda z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk, która skoczyła odpowiednio 69 oraz 68 metrów i do liderki straciła prawie siedem punktów. Podium uzupełniła Kamila Karpiel z zakopiańskiego AZS-u, która w pierwszej serii uzyskała 69 metrów, a w finale skoczyła pół metra bliżej.