Magdalena.Pałasz.Anna.Twardosz.Joanna.Kil.Lotos.Cup.2018.fot.PZN

W sobotę na obiekcie HS-77 w Szczyrku odbyły się również Mistrzostwa Polski Kobiet w skokach narciarskich. Konkurs o medale krajowego czempionatu rozegrany został podczas finałowej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.

 

Po raz pierwszy w karierze zimową mistrzynią Polski została Anna Twardosz z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice, która oddała skoki na odległość 68 oraz 69 metrów. – Pierwszy skok trochę mi nie wyszedł, ale odrobiłam wszystko w drugiej serii. Według mnie skok ten był bardzo fajny i teraz muszę szukać tej stabilności w skokach, żeby wszystkie moje próby były dobre – podkreśla świeżo upieczona mistrzyni Polski. – Warunki były dzisiaj trochę loteryjne, jednak mimo to, udało mi się oddać dobre skoki. Jestem bardzo szczęśliwa, bo po raz pierwszy zostałam mistrzynią Polski zimą. Wcześniej raz triumfowałam latem – podsumowuje złota medalistka.

Tytuł wicemistrzowski wywalczyła Magdalena Pałasz z klubu UKS Sołtysianie Stare Bystre, która w pierwszej serii uzyskała 64,5 metra, natomiast w finale wylądowała na 69 metrze. Brązowy medal zdobyła Kinga Rajda z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk, która skakała odpowiednio 69 oraz 64 metry.

 

Komunikat prasowy PZN

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram