You are currently viewing PK Zakopane: Zwycięstwo Fettnera, Wąsek w czołowej dziesiątce

PK Zakopane: Zwycięstwo Fettnera, Wąsek w czołowej dziesiątce

Bor.Pavlovcic Manuel.Fettner Ulrich.Wohlgenannt PK.Zakopane.2018 1.konkurs.podium fot.Agata .Bodak  - PK Zakopane: Zwycięstwo Fettnera, Wąsek w czołowej dziesiątce32-letni reprezentant Austrii, Manuel Fettner, wykorzystał spore doświadczenie i sprzyjające warunki wietrzne i utrzymując prowadzenie wygrał dzisiejszym konkurs Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi zapunktowało czterech Polaków. Najwyżej sklasyfikowany został Paweł Wąsek, który zajął 10. miejsce.

Fettner Manuel WC.Planica.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PK Zakopane: Zwycięstwo Fettnera, Wąsek w czołowej dziesiątce
Manuel Fettner (fot. Julia Piątkowska)

Manuel Fettner skokami na 134 oraz 138,5 metra zapewnił sobie triumf w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. To już 19. triumf doświadczonego Austriaka w zimowych zawodach narciarskiej „drugiej ligi” w karierze. Warto dodać, że w pierwszej serii Tyrolczyk jako jeden z niewielu musiał sobie poradzić z niesprzyjającymi warunkami wietrznymi. Na drugiej pozycji podczas dzisiejszych zmagań na Wielkiej Krokwi uplasował się niespełna 20-letni Słoweniec Bor Pavlovcic, dla którego było to 7. podium PK w dotychczasowej przygodzie ze skokami narciarskimi. Czołową trójkę uzupełnił awansujący z piątej lokaty Austriak, 22-letni Ulrich Wohlgenannt (135,0 / 137,0 m). Reprezentant klubu SK Kehlegg-Vorarlberg po raz 8. zmieścił się w czołowej trójce zawodów Pucharu Kontynentalnego i co ciekawe, po raz 5. dokonał tego podczas zmagań w Polsce.

Czołową konkursową szóstkę w Zakopanem uzupełnili dziś: Słoweniec Tomaz Naglic (132,0 / 139,5 m), który czwarte miejsce ex aequo z Niemcem Felixem Hoffmannem (134,5 / 137,5 m), a także kolejny z Austriaków, Stefan Huber (133,0 / 138,0 m). Na 9. miejscu zmagania ukończył trzeci po pierwszej serii Kazach, Sergey Tkachenko (138,5 / 132,5 m).

Pawel Wasek PK.Zakopane.2018 fot.Agata .Bodak2  300x200 - PK Zakopane: Zwycięstwo Fettnera, Wąsek w czołowej dziesiątceCzołową dziesiątkę zamknął najwyżej sklasyfikowany reprezentant Polski, którym był dzisiaj reprezentant juniorskiej kadry C, Paweł Wąsek (129,0 / 133,0 m). Poza nim zapunktowało trzech biało-czerwonych, którzy ukończyli zmagania w trzeciej dziesiątce stawki. 23. był Bartosz Czyż (127,5 / 122,0 m), 25. Tomasz Pilch (127,5 / 121,5 m), a 30. Aleksander Zniszczoł (126,0 / 110,5 m).

Niestety poza finałową trzydziestką znalazło się aż 9 polskich skoczków. W tym gronie byli reprezentanci kadry B, Klemens Murańka (123,5 m / 32. miejsce), Krzysztof Miętus (117,0 m / 40. miejsce), Przemysław Kantyka (120,0 m / 43. miejsce) oraz Stanisław Biela (112,0 m / 55. miejsce). Punktów nie zdobyli też pozostali polscy juniorzy, Kacper Juroszek (110,5 m / 54. miejsce) i Karol Niemczyk, który został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon, a także trenujący poza grupami szkoleniowymi PZN Krzysztof Leja (119,0 m / 48. miejsce) i Andrzej Stękała (113,5 m / 50. miejsce). Na starcie nie pojawił się zgłoszony do rywalizacji Krzysztof Biegun.

Po pierwszym konkursie PK w Zakopanem liderem klasyfikacji generalnej cyklu pozostał Norweg Marius Lindvik (1102 pkt), który obecnie przebywa w Oslo biorąc udział w turnieju Raw Air. Drugi wciąż jest Niemiec Andreas Wank (1040 pkt), a trzeci jego rodak David Siegel (968 pkt). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem niezmiennie - Tomasz Pilch (548 pkt / 7. miejsce).