RAW AIR Vikersund: Johansson i Eisenbichler na czele treningów, życiówka Huli!

Robert Johansson (fot. Julia Piątkowska)

Robert Johansson (fot. Julia Piątkowska)

Robert Johansson (fot. Julia Piątkowska)Z aż dziewięciu różnych belek startowych rywalizowali zawodnicy w oficjalnych treningach na mamuciej skoczni Vikersundbakken HS-240. Skoczkowie wielokrotnie przekraczali granicę 200. metra, a na czele poszczególnych rund plasowali się Norweg Robert Johansson (240,5 m) oraz Niemiec Markus Eisenbichler (241,0 m).

 

Wyniki pierwszego treningu:

 

zawodnik

kraj

belka

skok I

punkty

1

Robert Johansson

NOR

4

240,5 m

200.8

2

Stefan Kraft

AUT

8

235,5 m

180.8

3

Noriaki Kasai

JPN

7

236,5 m

175.0

4

Peter Prevc

SLO

8

235,0 m

170.7

5

Domen Prevc

SLO

8

235,5 m

170.1

6

Stefan Hula

POL

8

226,0 m

166.9

7

Markus Eisenbichler

GER

8

219,0 m

165.3

8

Johann Andre Forfang

NOR

11

228,5 m

165.0

9

Karl Geiger

GER

10

240,5 m

162.4

10

Andreas Wellinger

GER

12

238,0 m

158.0

11

Kamil Stoch

POL

9

206,0 m

156.8

12

Michael Hayboeck

AUT

8

219,0 m

154.9

13

Tilen Bartol

SLO

14

230,0 m

147.3

14

Anders Fannemel

NOR

14

232,5 m

144.6

15

Dawid Kubacki

POL

11

213,5 m

143.2

16

Richard Freitag

GER

7

198,0 m

140.2

17

Simon Ammann

SUI

4

172,0 m

134.7

18

Andreas Stjernen

NOR

4

176,0 m

133.7

19

Junshiro Kobayashi

JPN

9

191,0 m

129.2

20

Halvor Egner Granerud

NOR

13

205,5 m

127.6

21

Yukiya Sato

JPN

12

226,0 m

126.6

22

Philipp Aschenwald

AUT

11

202,0 m

126.0

23

Anze Lanisek

SLO

7

182,0 m

125.7

24

Alex Insam

ITA

7

179,5 m

124.9

25

Manuel Fettner

AUT

10

204,5 m

120.8

26

Denis Kornilov

RUS

12

188,0 m

117.5

27

Maciej Kot

POL

13

194,5 m

115.8

28

Piotr Żyła

POL

14

199,0 m

112.0

29

Marius Lindvik

NOR

12

194,0 m

111.2

30

Gregor Schlierenzauer

AUT

11

186,5 m

110.8

31

Nejc Dezman

SLO

12

191,5 m

108.9

32

Anze Semenic

SLO

8

177,0 m

108.7

33

Clemens Aigner

AUT

8

178,0 m

104.4

34

Ryoyu Kobayashi

JPN

13

181,0 m

103.4

35

Andreas Wank

GER

7

136,0 m

83.4

36

Taku Takeuchi

JPN

13

167,5 m

70.4

37

Jernej Damjan

SLO

11

132,0 m

65.1

38

David Siegel

GER

9

129,0 m

59.4

39

Roberto Dellasega

ITA

11

140,0 m

58.2

40

Gregor Deschwanden

SUI

11

140,0 m

55.8

41

Kevin Bickner

USA

13

144,0 m

55.0

42

Stephan Leyhe

GER

11

118,0 m

54.3

43

Sandro Hauswirth

SUI

12

161,0 m

54.3

44

Mikhail Nazarov

RUS

11

132,5 m

44.6

45

Cestmir Kozisek

CZE

8

121,0 m

41.2

46

Sebastian Colloredo

ITA

11

122,0 m

40.8

47

Martti Nomme

EST

12

138,0 m

40.3

48

Alexey Romashov

RUS

12

133,0 m

36.4

49

Antti Aalto

FIN

12

130,0 m

36.2

50

Jakub Wolny

POL

7

102,0 m

31.8

51

Andreas Schuler

SUI

9

114,0 m

30.3

52

Evgeniy Klimov

RUS

7

96,0 m

24.7

53

Vladimir Zografski

BUL

13

96,0 m

15.9

54

Alexey Korolev

KAZ

7

85,0 m

12.8

55

Michael Glasder

USA

9

70,0 m

0.0

 

Marat Zhaparov

KAZ

12

100,0 m

0.0

DNS

Davide Bresadola

ITA

DNS

Mackenzie Boyd-Clowes

CAN

Wyniki drugiego treningu:

 

zawodnik

kraj

belka

skok II

punkty

1

Markus Eisenbichler

GER

8

241,0 m

154.1

2

Robert Johansson

NOR

9

230,5 m

146.7

3

Daniel Andre Tande

NOR

9

231,5 m

141.6

4

Kamil Stoch

POL

6

211,0 m

139.0

5

Andreas Stjernen

NOR

9

227,5 m

137.9

6

Peter Prevc

SLO

9

217,0 m

132.7

6

Johann Andre Forfang

NOR

8

222,0 m

132.7

8

Jernej Damjan

SLO

8

217,0 m

129.5

9

Halvor Egner Granerud

NOR

8

217,5 m

126.3

10

Philipp Aschenwald

AUT

9

221,5 m
PB

125.7

11

Kevin Bickner

USA

8

221,0 m

123.3

12

Stefan Hula

POL

10

222,5 m

121.6

13

Denis Kornilov

RUS

8

215,0 m

118.8

14

Maciej Kot

POL

8

204,0 m

118.6

15

Stephan Leyhe

GER

10

217,5 m

114.1

16

Tilen Bartol

SLO

10

209,0 m

109.9

17

Domen Prevc

SLO

10

211,0 m

106.7

18

Stefan Kraft

AUT

9

196,0 m

106.5

19

Richard Freitag

GER

13

215,5 m

105.0

20

Karl Geiger

GER

13

210,0 m

102.0

21

Andreas Wellinger

GER

10

201,5 m

100.9

22

Dawid Kubacki

POL

9

198,5 m

100.4

23

Clemens Aigner

AUT

9

191,0 m

96.1

24

Simon Ammann

SUI

9

191,5 m

94.6

24

Yukiya Sato

JPN

13

216,0 m

94.6

26

Piotr Żyła

POL

10

195,0 m

90.8

27

Junshiro Kobayashi

JPN

13

212,5 m

85.8

28

Anze Semenic

SLO

9

178,0 m

82.3

28

Ryoyu Kobayashi

JPN

8

177,0 m

82.3

30

Gregor Deschwanden

SUI

9

180,5 m

78.9

31

Nejc Dezman

SLO

8

175,5 m

78.5

32

Andreas Wank

GER

13

197,5 m

77.4

33

Alex Insam

ITA

13

180,0 m

72.1

34

Michael Glasder

USA

13

206,5 m

71.4

35

Anders Fannemel

NOR

10

177,5 m

70.7

36

David Siegel

GER

13

192,5 m

66.8

37

Marius Lindvik

NOR

10

162,5 m

63.6

38

Jakub Wolny

POL

13

177,5 m

60.8

39

Anze Lanisek

SLO

13

172,5 m

59.3

40

Andereas Schuler

SUI

13

177,0 m

50.9

41

Sandro Hauswirth

SUI

13

179,0 m

49.2

42

Evgeniy Klimov

RUS

13

165,0 m

48.0

43

Cestmir Kozisek

CZE

10

157,5 m

42.3

44

Gregor Schlierenzauer

AUT

9

130,0 m

29.7

45

Manuel Fettner

AUT

13

149,5 m

28.7

46

Antti Aalto

FIN

8

131,0 m

24.4

47

Sebastian Colloredo

ITA

9

133,0 m

19.2

48

Mikhail Nazarov

RUS

9

127,0 m

18.5

49

Roberto Dellasega

ITA

9

119,0 m

14.6

50

Vladimir Zografski

BUL

8

107,0 m

3.1

51

Michael Hayboeck

AUT

10

112,0 m

0.0

51

Taku Takeuchi

JPN

8

99,0 m

0.0

51

Alexey Korolev

KAZ

13

91,0 m

0.0

51

Marat Zhaparov

KAZ

10

93,0 m

0.0

51

Alexey Romashov

RUS

8

102,0 m

0.0

51

Martti Nomme

EST

8

93,5 m

0.0

DNS

Davide Bresadola

ITA

DNS

Mackenzie Boyd-Clowes

CAN

DNS

Noriaki Kasai

JPN

 

informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram