You are currently viewing FIS Cup Falun: Pięciu Niemców na czele sobotniego konkursu

FIS Cup Falun: Pięciu Niemców na czele sobotniego konkursu

FIS.Cup .Falun .2018 podium.panowie.sobota Maylaender Hahn Raimund fot.Renata.Nadarkiewicz - FIS Cup Falun: Pięciu Niemców na czele sobotniego konkursu

Pięć pierwszych miejsc – pięciu Niemców. Tak ukształtowała się góra tabeli wyników sobotniego konkursu Pucharu FIS na skoczni normalnej w szwedzkim Falun (K-90 / HS-100). Zwyciężył Julian Hahn, wyprzedzając Dominika Maylaendera i Philippa Raimunda. Najlepszym zawodnikiem z pozostałych krajów okazał się Kazach Siergiej Tkaczenko.

Już oficjalne treningi oraz seria próbna wskazywały na to, że w trzecioligowych zawodach w Falun trudno będzie pokonać Niemców. Zwycięstwo odniósł Julian Hahn, który dwukrotnie osiągnął odległość 93 m. Drugie miejsce zajął Dominik Maylaender (93 i 92 m), a na najniższym stopniu podium stanął Philipp Raimund

W czołowej szóstce znaleźli się jeszcze Johannes Schubert (92 i 90,5 m), drużynowy mistrz olimpijski z Soczi Marinus Kraus (92,5 i 90,5 m) oraz dobrze spisujący się ostatnio reprezentant Kazachstanu Siergiej Tkaczenko (dwukrotnie 91,5 m).

Na starcie stanęło 59 zawodników, wśród których jeden został zdyskwalifikowany za nieregulaminowe narty (Gruzin Alan Gobozowi). Do Falun nie pojechali reprezentanci Polski.

Pełne wyniki zawodów »

Klasyfikacja generalna:

Triumf w klasyfikacji FIS Cup 2017/18 ma już zapewniony nieobecny w Szwecji Austriak Elias Tollinger, który zgromadził 757 pkt. Drugie miejsce zajmuje Dominik Maylaender (594 pkt.), trzeci jest kolejny z Austriaków, również niestartujący w Falun Markus Rupitsch (580 pkt.).

Ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu FIS mężczyzn odbędą się w Falun w niedzielę o godz. 11:00