You are currently viewing FIS Cup Pań Falun: Pewna wygrana Luisy Goerlich

FIS Cup Pań Falun: Pewna wygrana Luisy Goerlich

FIS.Cup .Falun .2018 podium.panie .sobota Reisch.Goerlich.Hessler fot.Renata.Nadarkiewicz - FIS Cup Pań Falun: Pewna wygrana Luisy Goerlich

Niemka Luisa Goerlich wygrała sobotnie zawody z cyklu Pucharu FIS kobiet na skoczni normalnej Lugnet w szwedzkim Falun (K-90 / HS-100). Pozostałe miejsca na podium przedostatniego w tym sezonie konkursu tej serii zajęły rodaczki zwyciężczyni: Agnes Reisch i Pauline Hessler. Polki nie startują w Falun.

Choć w seriach treningowych przegrywała ze swoją rodaczką Hessler, w konkursie nie miała sobie równych. Luisa Goerlich (91 i 94,5 m) wygrała sobotni konkurs FIS Cup z przewagą 19,8 pkt. nad drugą Niemką Agnes Reisch (88,5 i 90 m). Na najniższym stopniu podium stanęła wspomniana Pauline Hessler (dwukrotnie 89,5 m).

W czołowej szóstce klasyfikacji zawodów znalazły się jeszcze Rosjanka Ksenia Kabłukowa (86 i 91 m), Niemka Seline Freitag (82 i 88 m) oraz Finka Susanna Forsstroem (84,5 i 82,5).

Na starcie stanęło zaledwie 16 zawodniczek. Wśród nich zabrakło reprezentantek Polski.