You are currently viewing FIS Cup Notodden: Seidl przełamał austriacką dominację, Kantyka siódmy
Fabian Seidl (w środku) po triumfie w zawodach FIS Cup w Notodden (Heddalhopp.no)

FIS Cup Notodden: Seidl przełamał austriacką dominację, Kantyka siódmy

Podczas drugiego konkursu FIS Cup w Notodden, austriacką dominację przełamał 21-letni reprezentant Niemiec, Fabian Seidl, który po raz pierwszy w karierze wygrał zawody tego cyklu. Tuż za nim uplasował się wczorajszy zwycięzca, Stefan Rainer. 14. lokatę zajętą wczoraj, poprawił najmocniejszy z polskich skoczków startujących w Norwegii, Przemysław Kantyka. Reprezentant kadry B dzisiaj zajął 7. miejsce.

Kantyka Przemyslaw fot.Martyna.Osuchowska Beind the Sport 300x200 - FIS Cup Notodden: Seidl przełamał austriacką dominację, Kantyka siódmy
Przemysław Kantyka (fot. Martyna Osuchowska / Behind the Sport)

Po pierwszej serii konkursowej na Tveitanbakken (HS-98) wszystko wskazywało na to, że sukces z wczoraj powtórzy Austriak Stefan Rainer, który dzięki skokowi na 99 metrów znajdował się na wyraźnym prowadzeniu. W finałowej rundzie zaatakował jednak znajdujący się na trzeciej pozycji Fabian Seidl (97,0 / 96,0 m), a nieco bliższe próby znajdujących się przed nim rywali, pozwoliły Niemcowi na premierowy triumf. Rainer, który w finale wylądował na 92. metrze, ostatecznie zajął drugie miejsce i do triumfatora stracił 1,5 punktu. Dobrą wiadomością dla gospodarzy było trzecie miejsce Joakima Aune, który po półrocznej przerwie zdecydował się wrócić do skoków narciarskich. Dziś dzięki skokom na 96,5 oraz 94 metry, po raz drugi w karierze wywalczył podium konkursu z cyklu FIS Cup.

Czołową szóstkę uzupełnili świetnie dysponowani w Kraju Wikingów Austriacy, Maximilian Lienher (95,5 / 94,5 m) i Clemens Leitner (98,0 / 92,5 m), a także kolejny z Norwegów, Oscar Westerheim (95,0 / 93,0 m). Tuż za nimi uplasował się najwyżej sklasyfikowany Polak, Przemysław Kantyka (94,0 / 92,5 m). Poza nim , podobnie jak w dniu wczorajszym, po punkty do klasyfikacji generalnej sięgnął jeszcze tylko Kacper Juroszek (92,0 / 91,0 m / 14. miejsce). Niestety już na pierwszej rundzie zmagania zakończyli pozostali, słabo spisujący się biało-czerwoni juniorzy.