You are currently viewing PK Pań Notodden: Pierwsza wygrana 19-letniej Austriaczki w karierze

PK Pań Notodden: Pierwsza wygrana 19-letniej Austriaczki w karierze

Skoczkini austriackiej kadry B, Claudia Purker, odniosła w Notodden swój pierwszy w karierze triumf w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Tuż za podium zmagania ukończyła wczorajsza zwyciężczyni, siostra Richarda Freitaga, Selina. Polki w Norwegii nie startują.

19-letnia Claudia Purker kontrolowała przebieg całego konkursu – w obu seriach oddała najlepsze próby. Do wygranej wystarczyły jej skoki na 92,5 oraz 88 metrów. Drugie podium z rzędu na Tveitanbakken (K-90 / HS-98) wywalczyła Anna Shpyneva (91,5 / 88,0 m) – Rosjanka poprawiła się w porównaniu do wczorajszego dnia o jedną pozycję i dzisiaj zajęła drugie miejsce. Trzecie miejsce zajmowane po pierwszej rundzie utrzymała Niemka, Agnes Reisch (88,5 / 86,5 m). Czołową szóstkę uzupełniły: wczorajsza triumfatorka, Selina Freitag, kolejna reprezentantka Austrii, Elisabeth Raudaschl oraz najmocniejsza skoczkini wspierana przez rodzimą norweską publiczność, Karoline Roestad.

Po pierwszym weekendzie z Pucharem Kontynentalnym kobiet w sezonie 2018/2019, na pierwszej pozycji znajdują się ex aequo Selina Freitag i Claudia Purker, które mają na swoim koncie po 150 punktów. Trzecie miejsce zajmuje Elisabeth Raudaschl (125 pkt).

Pełna klasyfikacja >>>

Kolejne konkursy PK Pań odbędą się w dniach 19-20 stycznia 2019 roku na normalnej skoczni HS-104 w słoweńskiej Planicy.