You are currently viewing PK Pań Notodden: Pierwszy triumf Seliny Freitag, pechowy upadek Ernst

PK Pań Notodden: Pierwszy triumf Seliny Freitag, pechowy upadek Ernst

Pierwszy z sześciu zaplanowanych na sezon 2018/2019 konkurs Pucharu Kontynentalnego mają za sobą skoczkinie. W norweskim Notodden pierwszą wygraną w zawodach tego cyklu wywalczyła Selina Freitag, siostra doskonale znanego kibicom Richarda Freitaga. Pierwsze podium tej rangi wywalczyła ponadto reprezentantka Korei Południowej, Guylim Park.

17-letnia Selina Freitag dość niespodziewanie okazała się liderką niemieckiej drużyny w Notodden. Warto podkreślić, że dzięki skokom na 88,5 oraz 87,5 metra, reprezentantka Niemiec po raz pierwszy w dotychczasowej przygodzie z narciarstwem wygrała zawody tej rangi. Co ciekawe, na półmetku zmagań w konkursie prowadziła reprezentantka gospodarzy, Karoline Roestad (88,0 m). Norweżka w rundzie finałowej została jednak zdyskwalifikowana za nieprzepisowy kombinezon i wygrana powędrowała do Freitag. Roestad ukończyła zmagania na odległej, 21. pozycji.

Drugie miejsce w dzisiejszej rywalizacji zajęła wicemistrzyni juniorek z 2015 roku, Elisabeth Raudaschl (87,0 / 88,0 m). Mimo sukcesów w czempionacie juniorów, było to dopiero pierwsze podium Austriaczki w Pucharze Kontynentalnym. Historyczny sukces dla reprezentacji Korei Południowej wywalczyła Guylim Park (87,5 / 88,0 m). 19-letnia skoczkini zajęła trzecią lokatę i została pierwszą Koreanką, która w zawodach tej rangi uplasowała się w czołowej trójce.

Pierwszą szóstkę na Tveitanbakken (K-90 / HS-98) uzupełniły: Austriaczka Claudia Purker (84,0 / 85,5 m), debiutująca w PK Niemka Alina Ihle (86,5 / 85,0 m) oraz Finka Jenny Rautionaho (84,5 / 82,5 m), dla której również był to życiowy rezultat.

Poza wspomnianą Roestad, o sporym pechu może mówić jedna z faworytek do zwycięstwa, Gianina Ernst. Niemka w pierwszej rundzie uzyskała aż 97 metrów i gdyby nie upadek, z pewnością byłaby zdecydowaną liderką zmagań. Wspomniany upadek okazał się niestety na tyle poważny, że niespełna 20-letnia reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów zrezygnowała z udziału w serii finałowej. Dodajmy, że polskie skoczkinie nie biorą udziału w zawodach w Notodden.

Drugi dzień zmagań skoczkiń w ramach Pucharu Kontynentalnego już jutro. Szczegóły niebawem na SkokiPolska.pl.