Sven Hannawald: Martin Schmitt nadaje się na trenera reprezentacji Niemiec

Przyszłość Wernera Schustera jako opiekuna reprezentacji Niemiec stoi pod dużym znakiem zapytania. Mimo, że jego podopieczni radzą sobie w międzynarodowych zmaganiach naprawdę bardzo dobrze będąc w ścisłej światowej czołówce, 49-letni szkoleniowiec z Austrii, którego kontrakt wygasa w 2019 roku, mówi o koniecznym odpoczynku. Do tej sytuacji odniósł się Sven Hannawald, typując swojego faworyta do zastąpienia Schustera.

 

Sven Hannawald (fot. Gosia Mynett)
Sven Hannawald (fot. Gosia Mynett)

Legenda niemieckich skoków, Sven Hannawald otwarcie przyznał, że w roli trenera kadry narodowej Niemiec widzi swojego kolegę z drużyny, Martina Schmitta. – Martin ma bardzo analityczne podejście do wszystkich kwestii, nawet podczas krytycznych sytuacji. Sprawia to, że na pewno byłby znakomitym trenerem kadry narodowej. Byłbym szczęśliwy, gdyby nadszedł dzień w którym objąłby naszą reprezentację – ocenił 44-latek będący ekspertem stacji Eurosport.

Martin Schmitt sam również będący jednym z najlepszych niemieckich skoczków narciarskich w historii, zakończył sportową karierę w styczniu 2014 roku. Niedługo później w Kolonii odbył kurs trenerski, gdzie zdał egzamin najlepiej z całej grupy.

Werner Schuster (fot. Julia Piątkowska)
Werner Schuster (fot. Julia Piątkowska)

Mimo ogromnego doświadczenia i wiedzy, póki co nie czuje chęci objęcia rodzimej reprezentacji. – Kto wie, być może pewnego dnia tak się stanie. Chciałbym zostać w przyszłości trenerem, skoki narciarskie ciągle mnie fascynują. Na ten moment mogę jednak śmiało powiedzieć, że nie zamierzam zajmować się trenowaniem skoczków – zdementował 40-latek.

Wciąż nie jest jasne, czy Werner Schuster przedłuży kontrakt z niemiecką federacją. Kontrakt trenera z Hirschegg wygasa wraz z zakończeniem obecnego sezonu Pucharu Świata 2018/2019. Warto przypomnieć, że Austriak piastuje tę funkcję od 2009 roku. – Sprawa jest jeszcze otwarta, ale nie chce podjąć decyzji jutro, lub pojutrze – powiedział trener po zmaganiach w Engelbergu.

 

źródło: sport1.de

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram