67. TCS: 69 zawodników z 17 krajów w kwalifikacjach w Garmisch-Partenkirchen (LIVE)

Drugą areną, na której zmierzą się skoczkowie w 67. Turnieju Czterech Skoczni będzie słynna Grosse-Olympiaschanze (HS-140) w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. To właśnie tam, na przełomie roku, odbywa się tradycyjny noworoczny konkurs poprzedzony „sylwestrowymi” kwalifikacjami. Czy zwycięską passę podtrzyma tam Ryoyu Kobayashi? I czy na podium wskoczy tym razem reprezentant Polski?

 

Program zawodów:

  • 31 grudnia 2018 r. (poniedziałek):
    • 11:45 – oficjalny trening
    • 14:00 – kwalifikacje (Eurosport 1, lajfy.com >>>)
  • 1 stycznia 2019 r. (wtorek):
    • 12:30 – seria próbna
    • 14:00 – konkurs indywidualny, system KO (TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1, lajfy.com >>>)

Tekstowa relacja LIVE (FIS) będzie dostępna na SkokiPolska.pl (poniżej).

 

Lista startowa poniedziałkowych kwalifikacji:

BIB

zawodnik

kraj

rocznik

1

Justin Lisso

GER

1999

2

Felix Hoffmann

GER

1997

3

Moritz Baer

GER

1997

4

Martin Hamann

GER

1997

5

Martti Nomme

EST

1993

6

Casey Larson

USA

1998

7

Sabirzhan Muminov

KAZ

1994

8

Maksim Sergeev

RUS

1999

9

Aleksander Zniszczoł

POL

1994

10

Bor Pavlovcic

SLO

1998

11

Sandro Hauswirth

SUI

2000

12

Robin Pedersen

NOR

1996

13

Eetu Nousiainen

FIN

1997

14

Jonathan Learoyd

FRA

2000

15

Sergey Tkachenko

KAZ

1999

16

Mikhail Nazarov

RUS

1994

17

Noriaki Kasai

JPN

1972

18

Andreas Schuler

SUI

1995

19

Markus Schiffner

AUT

1992

20

Jarkko Maatta

FIN

1994

21

Cestmir Kozisek

CZE

1991

22

Anze Semenic

SLO

1993

23

Roman Trofimov

RUS

1989

24

Alex Insam

ITA

1997

25

Maciej Kot

POL

1991

26

Constantin Schmid

GER

1999

27

Daiki Ito

JPN

1985

28

Mackenzie Boyd-Clowes

CAN

1991

29

Pius Paschke

GER

1990

30

Severin Freund

GER

1988

31

Lukas Hlava

CZE

1984

32

Philipp Aschenwald

AUT

1995

33

Daniel Andre Tande

NOR

1994

34

Kevin Bickner

USA

1996

35

Simon Ammann

SUI

1981

36

Stefan Hula

POL

1986

37

Jernej Damjan

SLO

1983

38

Peter Prevc

SLO

1992

39

Yukiya Sato

JPN

1995

40

Michael Hayboeck

AUT

1991

41

Viktor Polasek

CZE

1997

42

Manuel Fettner

AUT

1985

43

Naoki Nakamura

JPN

1996

44

David Siegel

GER

1996

45

Richard Freitag

GER

1991

46

Halvor Egner Granerud

NOR

1996

47

Andreas Stjernen

NOR

1988

48

Jakub Wolny

POL

1995

49

Anders Fannemel

NOR

1991

50

Junshiro Kobayashi

JPN

1991

51

Killian Peier

SUI

1995

52

Vladimir Zografski

BUL

1993

53

Daniel Huber

AUT

1993

54

Roman Koudelka

CZE

1989

55

Antti Aalto

FIN

1995

56

Domen Prevc

SLO

1999

57

Markus Eisenbichler

GER

1991

58

Andreas Wellinger

GER

1995

59

Dawid Kubacki

POL

1990

60

Timi Zajc

SLO

2000

61

Stefan Kraft

AUT

1993

62

Robert Johansson

NOR

1990

63

Evgeniy Klimov

RUS

1994

64

Stephan Leyhe

GER

1992

65

Johann Andre Forfang

NOR

1995

66

Karl Geiger

GER

1993

67

Kamil Stoch

POL

1987

68

Piotr Żyła

POL

1987

69

Ryoyu Kobayashi

JPN

1996

 

 

Tekstowa relacja LIVE (FIS):

 

 

Składy kadr (kwoty startowe):

  • Austria (6 + 6 na część austriacką): Philipp Aschenwald, Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Daniel Huber, Stefan Kraft, Markus Schiffner
  • Bułgaria (2): Vladimir Zografski
  • Czechy (4): Lukas Hlava, Roman Koudelka, Cestmir Kozisek, Viktor Polasek
  • Estonia (2): Martti Nomme
  • Finlandia (3): Antti Aalto, Jarkko Maatta, Eetu Nousiainen
  • Francja (2): Jonathan Learoyd
  • Kanada (2): Mackenzie Boyd-Clowes
  • Niemcy (7 + 6 na część niemiecką): Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Severin Freund, Karl Geiger, Stephan Leyhe, David Siegel, Andreas Wellinger, + 6: Moritz Baer, Martin Hamann, Felix Hoffmann, Justin Lisso, Pius Paschke, Constantin Schmid
  • Japonia (6): Daiki Ito, Noriaki Kasai, Junshiro Kobayashi, Ryoyu Kobayashi, Naoki Nakamura, Yukiya Sato
  • Kazachstan (2): Sabirzhan Muminov, Sergey Tkachenko
  • Norwegia (7): Anders Fannemel, Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud, Robert Johansson, Robin Pedersen, Andreas Stjernen, Daniel Andre Tande
  • Polska (7): Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła
  • Rosja (4): Evgeniy Klimov, Mikhail Nazarov, Maksim Sergeev, Roman Trofimov
  • Stany Zjednoczone (2): Kevin Bickner, Casey Larson
  • Słowenia (6): Jernej Damjan Bor Pavlovcic, Domen Prevc, Peter Prevc, Anze Semenic, Timi Zajc
  • Szwajcaria (4): Simon Ammann, Sandro Hauwirth, Killian Peier, Andreas Schuler
  • Włochy (2): Alex Insam

 

Informacje z naszego Twittera:

 

informacja własna

 

Komentarze

comments

1 thought on “67. TCS: 69 zawodników z 17 krajów w kwalifikacjach w Garmisch-Partenkirchen (LIVE)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram