TCS Bischofshofen: Śnieg nie dał za wygraną, sobotnie skoki odwołane (program na niedzielę)

Skocznia im. Paula Ausserleitnera w Bischofshofen (fot. Julia Piątkowska)

Skocznia im. Paula Ausserleitnera w Bischofshofen (fot. Julia Piątkowska)

„Prawdziwy kataklizm” – tak w Austrii określano warunki pogodowe wywołane przez obfite opady śniegu, przemieniające się miejscami w burze śnieżne. Podobna sytuacja panowała w miejscu rozgrywania finałowych zawodów 67. Turnieju Czterech Skoczni, czyli w Bischofshofen. Padający od wielu godzin biały puch zasypał także skocznię im. Paula Ausserleitnera, a organizatorzy mimo nieustannej pracy nie zdołali przygotować obiektu do kwalifikacyjnych zmagań.

 

Już od rana z Bischofshofen dostawaliśmy niepokojące informacje na temat stanu przygotowań na Paul-Ausserleitner-Schanze (HS-140). Jury zawodów, chcąc dać organizatorom nieco więcej czasu na ograniczenie ilości śniegu zalegającego zarówno na zeskoku, jak i rozbiegu obiektu, najpierw przesunęli start pierwszej serii konkursowej z godz. 15:00 na 16:00, a później zdecydowało, że będzie to dziś jedyna „zapoznawcza” runda. Później rozpoczęcie treningu przesunięto na 17:00, a po jego zakończeniu miały się odbyć kwalifikacje. W związku z tym, że śniegu zamiast ubywać – przybywało, nieunikniona była ostateczna decyzja o odwołaniu dzisiejszych skoków.

Kolejne próby zostaną podjęte z pewnością jutro – wszak w niedzielę ma zostać rozegrany finałowy konkurs 67. Turnieju Czterech Skoczni. Organizatorzy zdecydowali, że już w Święto Trzech Króli, czyli 6 stycznia (niedziela) o godz. 13:30 odbędzie się trening, o 14:30 kwalifikacje, a o 17:00 wystartują finałowe zawody, które nie będą jednak rozgrywane według systemu KO. Nie ujrzymy zatem 25 pojedynków, w których skoczkowie będą walczyć o awans do serii finałowej. Sposób rozgrywania konkursu będzie identyczny do tego, który znamy ze wszystkich konkursów Pucharu Świata.

 

Program zawodów (aktualizacja):

  • 6 stycznia 2019 r. (niedziela):
    • 13:30 – oficjalny trening
    • 14:30 – kwalifikacje
    • 17:00 – konkurs indywidualny, bez systemu KO, finał TCS (TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1, lajfy.com >>>)

Tekstowa relacja LIVE będzie dostępna na SkokiPolska.pl.

 

Dodajmy, że prognoza pogody na jutro nie ulegnie zmianie. Śnieg będzie padać właściwie przez cały czas, w związku z czym włodarzy skoczni im. Paula Ausserleitnera czeka ogrom pracy, aby przygotować obiekt do niedzielnych zawodów. Grubsza warstwa śniegu zalegająca w strefie lądowania, czy śnieg w torach najazdowych sparaliżowałby „ruch na skoczni”, stwarzałby zagrożenie dla poruszających się z prędkością przekraczającą nawet 100 km/h zawodnikó i ostatecznie uniemożliwiłby rozegranie konkursu. Dodajmy, że podczas niedzielnych zmagań, poza opadami śniegu, skoczkom mogą towarzyszyć podmuchy wiatru przekraczające momentami prędkość 3 m/s. Temperatura będzie oscylować w granicach 1-2 stopni Celsjusza.

 

informacja własna

 

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram