You are currently viewing PŚ Pań Zao: 15. triumf Danieli Iraschko-Stolz w karierze
Daniela Iraschko-Stolz (fot. Julia Piątkowska)

PŚ Pań Zao: 15. triumf Danieli Iraschko-Stolz w karierze

Daniela Iraschko-Stolz przeżywa kolejną sportową młodość! 35-letnia Austriaczka wygrała konkurs Pucharu Świata w japońskim Zao na normalnym obiekcie HS-102, przed faworyzowaną reprezentantką gospodarzy, Sarą Takanashi. Na trzeciej pozycji sklasyfikowana została Niemka Katharina Althaus, która utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. Polki w Japonii nie startują.

Rywalizacja na normalnej skoczni w japońskim Zao nie stała na najwyższym poziomie. Tylko jedna z zawodniczek nie zdołała dolecieć do punktu konstrukcyjnego usytuowanego na 95. metrze. W gronie 40 zawodniczek najlepsza okazała się ostatecznie liderująca już po pierwszej rundzie Daniela Iraschko-Stolz, która uzyskała 93,5 oraz 92,5 metra. Uzyskując notę 205,2 punktu odniosła swój 15. pucharowy triumf w karierze. Drugie miejsce zajmowane po pierwszej rundzie utrzymała walcząca o powrót do znakomitej formy Sara Takanashi (92,0 / 94,0 m), dla której było to już 91. pucharowej podium w karierze. Czołową trójkę uzupełniła wciąż prowadząca w klasyfikacji generalnej PŚ Niemka Katharina Althaus (89,0 / 94,5 m).

Tuż za podium wylądowała zeszłoroczna zdobywczyni Kryształowej Kuli, Norweżka Maren Lundby (89,5 / 99,5 m), która awans z szóstej na czwartą lokatę zawdzięcza znakomitej finałowej próbie. Piąte miejsce zajęła utalentowana reprezentantka Słowenii, Nika Kriznar (89,0 / 87,0 m), a w najlepszej szóstce zmieściła się ponadto liderka rosyjskiej ekipy, 17-letnia Lidiia Iakovleva (90,0 / 93,5 m).

W zawodach wzięło udział łącznie aż 48 zawodniczek, z powodu odwołanych wcześniej kwalifikacji. Polki w Japonii nie startują.

Pełne wyniki konkursu >>>

Liderką klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019 po dzisiejszym konkursie została Katharina Althaus, która na swoim koncie ma już 590 punktów. Drugie miejsce zajmuje Maren Lundby (488 pkt), a trzecia jest Daniela Iraschko-Stolz (414 pkt). Na czele Pucharu Narodów niezmiennie znajdują się Niemki (1548 pkt).