Gregor Schlierenzauer wraca do PŚ. „Za mną być może najbardziej intensywny okres w karierze”

Gregor Schlierenzauer (fot. Julia Piątkowska)

Gregor Schlierenzauer (fot. Julia Piątkowska)

Niewidziany w Pucharze Świata od dwóch miesięcy Gregor Schlierenzauer powraca do rywalizacji w zawodach najwyższej rangi. Jak stwierdził na łamach swojego bloga, nie brakuje mu motywacji i zrobi wszystko co w jego mocy, by znaleźć się w składzie na mistrzostwa świata w Seefeld.

 

Gregor Schlierenzauer, fot. Maria Grzywa

Ostatni start Gregora Schlierenzauera w zawodach PŚ miał miejsce na początku grudnia zeszłego roku w Niżnym Tagile. Wybitny austriacki skoczek w obu konkursach w Rosji znalazł się poza czołową trzydziestką. Teraz ma otrzymać szansę na powrót od trenera Andreasa Feldera w fińskim Lahti.

W notce na osobistym blogu Schlierenzauer przyznał, że ostatni czas był dla niego wyjątkowo wymagający. – Za mną bardzo intensywny okres. Być może nawet tak wymagający, jak nigdy dotąd. Cieszę się, że mogę wrócić do drużyny i sprawdzić, w jakim miejscu jestem po 10 tygodniach przerwy od Pucharu Świata – napisał. 

Austriak zapewnił, że robi wszystko, by znaleźć się w składzie ekipy Feldera na mistrzostwa świata w Seefeld. – Jest jeszcze kilka znaków zapytania, ale jestem w tej kwestii optymistą. Daję z siebie wszystko. Jeżeli się nie uda, to po MŚ będę skupiał się na kolejnych wyzwaniach – przyznał Schlierenzauer.

Mistrz świata z 2011 roku docenił ostatnie sukcesy kolegi z drużyny, Stefana Krafta, zaznaczając jednocześnie, że są one dowodem na to, w jakim stopniu skokami narciarskimi rządzą niuanse. – Nasz sport jest bardzo wrażliwy. Dla każdego zawodnika z osobna ważne jest, by dopracować właściwe drobiazgi i doszlifować je najdokładniej, jak się da. Robię wszystko, żeby stało się tak również u mnie – wyjaśnił wybitny skoczek.

Zawody Pucharu Świata w Lahti, w których zobaczymy Gregora Schlierenzauera odbędą się w weekend 9-10 lutego.  

 

źródło: gregorschlierenzauer.at

 

Komentarze

comments

1 thought on “Gregor Schlierenzauer wraca do PŚ. „Za mną być może najbardziej intensywny okres w karierze”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram