You are currently viewing PK Brotterode: Aigner z kolejnym zwycięstwem, Wąsek po raz pierwszy na podium!
Paweł Wąsek (fot. Agata Bodak)

PK Brotterode: Aigner z kolejnym zwycięstwem, Wąsek po raz pierwszy na podium!

Podczas gdy w austriackim Innsbrucku, narciarska elita walczyła o medale Mistrzostw Świata, w sobotę niemieckim Brotterode rozegrany został kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego. Trzeci triumf z rzędu wywalczył w nim Austriak Clemens Aigner, natomiast po pierwsze podium w karierze sięgnął polski junior, Paweł Wąsek. W sumie zapunktowała cała biało-czerwona piątka.

Aigner Clemens WC.Sapporo.2016 fot.Przemek.Wardega2 300x200 - PK Brotterode: Aigner z kolejnym zwycięstwem, Wąsek po raz pierwszy na podium!
Clemens Aigner (fot. Przemek Wardęga)

Clemens Aigner kontynuuje znakomite występy w Pucharze Kontynentalnym. Austriak wygrał w sobotę siódmy konkurs narciarskiej „drugiej ligi” tej zimy i jednocześnie piętnasty w całej dotychczasowej karierze. Do wyraźnego zwycięstwa na Inselbergschanze (K-105 / HS-117) wystarczyły mu skoki na odległość 115,5 oraz 115 metrów. Znakomity występ zanotował 19-letni reprezentant polskiej kadry B, Paweł Wąsek, który dzięki skokom na odległość 115,5 oraz 111,5 metra wywalczył pierwsze podium tego cyklu w karierze. Awans z piątej na trzecią lokatę wywalczył kolejny z reprezentantów Austrii, Ulrich Wohlgenannt (114,0 / 109,5 m), dla którego było to dziewiąte podium w karierze. W najlepszej szóstce zmieścili się ponadto: Niemiec Martin Hamann, Japończyk Keiichi Sato oraz następny z Austriaków, Markus Schiffner.

W czołowej dziesiątce, obok Wąska, zmieścił się jeszcze jeden reprezentant naszego kraju, najrówniej skaczący tej zimy w Pucharze Kontynentalnym Aleksander Zniszczoł (110,0 / 108,0 m). Ponadto punkty zdobyli Andrzej Stękała (109,5 / 106,5 m / 22. miejsce), Przemysław Kantyka (108,0 / 99,0 m / 30. miejsce), a także reprezentant kadry A, Maciej Kot (109,5 / 104,5 m / 23. miejsce), który po słabszych startach w Pucharze Świata został oddelegowany do zmagań "drugoligowych".