Już po emocjonującym środowym konkursie kobiet o mistrzostwo świata, na normalnym obiekcie Toni-Seelos-Olympiaschanze (HS-109) pojawili się mężczyźni. Dla nich była to okazja do kolejnych treningowych skoków poprzedzających medalową rywalizację. W wieczornych seriach najlepsi okazali się nasz reprezentant Dawid Kubacki oraz Japończyk Ryoyu Kobayashi. Bardzo dobre próby oddawał także Kamil Stoch.
Wyniki pierwszego środowego treningu:
|
zawodnik |
kraj |
belka |
skok I |
punkty |
1 |
Dawid Kubacki |
POL |
9 |
107,0 m |
85.6 |
2 |
Kamil Stoch |
POL |
9 |
104,5 m |
84.0 |
3 |
Markus Eisenbichler |
GER |
9 |
104,0 m |
79.9 |
4 |
Karl Geiger |
GER |
10 |
106,0 m |
79.3 |
5 |
Stephan Leyhe |
GER |
10 |
102,5 m |
76.1 |
6 |
Piotr Żyła |
POL |
9 |
99,5 m |
73.2 |
7 |
Robert Johansson |
NOR |
9 |
101,0 m |
72.8 |
8 |
Timi Zajc |
SLO |
9 |
100,0 m |
72.4 |
9 |
Andreas Stjernen |
NOR |
10 |
100,5 m |
71.8 |
10 |
Ziga Jelar |
SLO |
11 |
103,5 m |
71.7 |
11 |
Andreas Wellinger |
GER |
10 |
99,5 m |
71.5 |
12 |
Stefan Hula |
POL |
10 |
102,0 m |
70.7 |
13 |
Jan Hoerl |
AUT |
10 |
102,0 m |
70.6 |
14 |
Johann Andre Forfang |
NOR |
9 |
99,0 m |
70.1 |
15 |
Jernej Damjan |
SLO |
10 |
101,0 m |
69.5 |
16 |
Yukiya Sato |
JPN |
10 |
99,5 m |
68.7 |
17 |
Ryoyu Kobayashi |
JPN |
9 |
96,5 m |
68.6 |
18 |
Thomas Aasen Markeng |
NOR |
11 |
99,5 m |
68.3 |
19 |
Manuel Fettner |
AUT |
10 |
99,5 m |
68.2 |
20 |
Halvor Egner Granerud |
NOR |
10 |
97,5 m |
67.0 |
21 |
Evgeniy Klimov |
RUS |
10 |
97,0 m |
66.2 |
22 |
Viktor Polasek |
CZE |
10 |
99,5 m |
65.7 |
23 |
Junshiro Kobayashi |
JPN |
10 |
98,0 m |
65.5 |
24 |
Anze Lanisek |
SLO |
10 |
97,5 m |
64,.2 |
25 |
Filip Sakala |
CZE |
11 |
100,0 m |
64.1 |
25 |
Jakub Wolny |
POL |
10 |
97,5 m |
64.1 |
27 |
Peter Prevc |
SLO |
10 |
98,0 m |
63.9 |
28 |
Richard Freitag |
GER |
10 |
96,5 m |
63.2 |
29 |
Dimitry Vassiliev |
RUS |
11 |
99,5 m |
62.6 |
30 |
Jarkko Maatta |
FIN |
11 |
94,0 m |
56.8 |
31 |
Daiki Ito |
JPN |
10 |
93,5 m |
56.3 |
32 |
Luca Egloff |
SUI |
11 |
94,5 m |
54.7 |
32 |
Andreas Alamommo |
FIN |
11 |
93,0 m |
54.7 |
34 |
Andreas Schuler |
SUI |
11 |
93,5 m |
54.2 |
34 |
Roman Trofimov |
RUS |
11 |
93,0 m |
54.2 |
36 |
Roman Koudelka |
CZE |
10 |
91,0 m |
53.9 |
37 |
Denis Kornilov |
RUS |
11 |
92,0 m |
51.6 |
38 |
Martti Nomme |
EST |
11 |
93,5 m |
51.0 |
39 |
Maksim Sergeev |
RUS |
11 |
92,0 m |
50.9 |
40 |
Cestmir Kozisek |
CZE |
11 |
92,5 m |
50.9 |
41 |
Jonathan Learoyd |
FRA |
11 |
92,0 m |
48.4 |
42 |
Naoki Nakamura |
JPN |
10 |
90,0 m |
48.3 |
43 |
Eetu Nousiainen |
FIN |
11 |
89,5 m |
48.1 |
44 |
Artti Aigro |
EST |
11 |
91,0 m |
46.8 |
45 |
Vitaliy Kalinichenko |
UKR |
11 |
89,0 m |
42.2 |
46 |
Guang Yang |
CHN |
11 |
86,5 m |
38.3 |
47 |
Kevin Maltsev |
EST |
11 |
84,5 m |
36.3 |
48 |
Sabirzhan Muminov |
KAZ |
11 |
83,5 m |
34.9 |
49 |
Radu Mihai Pacurar |
ROU |
11 |
84,0 m |
32.9 |
50 |
Yevhen Marusiak |
UKR |
11 |
83,0 m |
32.5 |
51 |
Chao Li |
CHN |
11 |
84,0 m |
31.7 |
52 |
Hunor Farkas |
ROU |
11 |
83,0 m |
30.2 |
53 |
Florian Molnar |
HUN |
11 |
80,5 m |
29.0 |
54 |
Andriy Vaskul |
UKR |
11 |
79,5 m |
25.0 |
55 |
Nikita Devyatkin |
KAZ |
11 |
77,0 m |
18.1 |
56 |
Nurshat Tursunzhanov |
KAZ |
11 |
71,0 m |
5.5 |
57 |
Gleb Safonov |
KAZ |
11 |
69,5 m |
2.6 |
DNS |
Sergey Tkachenko |
KAZ |
– |
– |
– |
DNS |
Sebastian Colloredo |
ITA |
– |
– |
– |
DNS |
Patrick Gasienica |
USA |
– |
– |
– |
DNS |
Matthew Soukup |
CAN |
– |
– |
– |
DNS |
Casey Larson |
USA |
– |
– |
– |
DNS |
Andrew Urlaub |
USA |
– |
– |
– |
DNS |
Tomas Vancura |
CZE |
– |
– |
– |
DNS |
Alex Insam |
ITA |
– |
– |
– |
DNS |
Mackenzie Boyd-Clowes |
CAN |
– |
– |
– |
DNS |
Lukas Hlava |
CZE |
– |
– |
– |
DNS |
Kevin Bickner |
USA |
– |
– |
– |
DNS |
Vladimir Zografski |
BUL |
– |
– |
– |
DNS |
Philipp Aschenwald |
AUT |
– |
– |
– |
DNS |
Anze Semenic |
SLO |
– |
– |
– |
DNS |
Simon Ammann |
SUI |
– |
– |
– |
DNS |
Michael Hayboeck |
AUT |
– |
– |
– |
DNS |
Antti Aalto |
FIN |
– |
– |
– |
DNS |
Killian Peier |
SUI |
– |
– |
– |
DNS |
Daniel Huber |
AUT |
– |
– |
– |
DNS |
Stefan Kraft |
AUT |
– |
– |
– |
Wyniki drugiego środowego treningu:
|
zawodnik |
kraj |
belka |
skok II |
punkty |
1 |
Ryoyu Kobayashi |
JPN |
10 |
107,5 m |
91.0 |
2 |
Dawid Kubacki |
POL |
10 |
106,0 m |
87.6 |
3 |
Kamil Stoch |
POL |
10 |
104,5 m |
85.8 |
4 |
Stephan Leyhe |
GER |
10 |
105,0 m |
84.5 |
5 |
Stefan Hula |
POL |
11 |
105,0 m |
79.0 |
6 |
Peter Prevc |
SLO |
11 |
104,0 m |
78.9 |
7 |
Evgeniy Klimov |
RUS |
11 |
106,0 m |
78.8 |
8 |
Jan Hoerl |
AUT |
11 |
105,0 m |
78.6 |
9 |
Piotr Żyła |
POL |
10 |
102,0 m |
78.5 |
10 |
Johann Andre Forfang |
NOR |
10 |
100,0 m |
76.2 |
11 |
Timi Zajc |
SLO |
10 |
100,0 m |
75.1 |
12 |
Thomas Aasen Markeng |
NOR |
11 |
103,5 m |
74.2 |
13 |
Richard Freitag |
GER |
11 |
101,5 m |
73.6 |
14 |
Robert Johansson |
NOR |
10 |
99,0 m |
73.2 |
14 |
Junshiro Kobayashi |
JPN |
11 |
101,0 m |
73.2 |
16 |
Andreas Stjernen |
NOR |
11 |
101,5 m |
73.1 |
17 |
Jakub Wolny |
POL |
11 |
100,0 m |
71.9 |
18 |
Ziga Jelar |
SLO |
11 |
100,0 m |
71.1 |
19 |
Manuel Fettner |
AUT |
11 |
100,0 m |
70.8 |
20 |
Dimitry Vassiliev |
RUS |
11 |
100,0 m |
70.6 |
21 |
Anze Lanisek |
SLO |
11 |
98,5 m |
69.9 |
22 |
Daiki Ito |
JPN |
11 |
98,5 m |
69.0 |
23 |
Naoki Nakamura |
JPN |
11 |
99,0 m |
68.1 |
24 |
Halvor Egner Granerud |
NOR |
11 |
101,0 m |
67.4 |
25 |
Roman Koudelka |
CZE |
10 |
97,0 m |
66.8 |
26 |
Roman Trofimov |
RUS |
11 |
98,0 m |
65.6 |
27 |
Maksim Sergeev |
RUS |
12 |
98,5 m |
64.8 |
28 |
Andreas Schuler |
SUI |
12 |
99,0 m |
64.6 |
29 |
Filip Sakala |
CZE |
12 |
100,0 m |
63.9 |
30 |
Andreas Wellinger |
GER |
11 |
97,5 m |
63.5 |
31 |
Artti Aigro |
EST |
11 |
94,5 m |
60.5 |
32 |
Andreas Alamommo |
FIN |
12 |
98,0 m |
59.7 |
33 |
Jarkko Maatta |
FIN |
12 |
97,0 m |
58.7 |
34 |
Martti Nomme |
EST |
12 |
95,5 m |
58.2 |
35 |
Jernej Damjan |
SLO |
11 |
93,5 m |
56.2 |
36 |
Guang Yang |
CHN |
12 |
95,5 m |
56.0 |
37 |
Luca Egloff |
SUI |
12 |
94,5 m |
55.8 |
38 |
Jonathan Learoyd |
FRA |
12 |
95,0 m |
55.6 |
39 |
Cestmir Kozisek |
CZE |
11 |
91,0 m |
51.3 |
40 |
Hunor Farkas |
ROU |
12 |
93,0 m |
49.9 |
41 |
Eetu Nousiainen |
FIN |
11 |
90,5 m |
49.7 |
42 |
Vitaliy Kalinichenko |
UKR |
12 |
92,5 m |
49.6 |
43 |
Denis Kornilov |
RUS |
12 |
90,5 m |
48.5 |
44 |
Kevin Maltsev |
EST |
12 |
90,0 m |
46.7 |
45 |
Chao Li |
CHN |
12 |
90,0 m |
44.8 |
46 |
Florian Molnar |
HUN |
12 |
87,0 m |
39.8 |
47 |
Andrii Vaskul |
UKR |
12 |
86,5 m |
39.7 |
48 |
Nikita Devyatkin |
KAZ |
12 |
86,5 m |
37.0 |
49 |
Sabirzhan Muminov |
KAZ |
12 |
84,0 m |
36.6 |
50 |
Radu Mihai Pacurar |
ROU |
12 |
84,0 m |
35.6 |
51 |
Yevhen Marusiak |
UKR |
12 |
81,0 m |
29.4 |
52 |
Nurshat Tursunzhanov |
KAZ |
12 |
75,5 m |
17.9 |
53 |
Gleb Safonov |
KAZ |
12 |
74,0 m |
15.4 |
DNS |
Sergey Tkachenko |
KAZ |
– |
– |
– |
DNS |
Sebastian Colloredo |
ITA |
– |
– |
– |
DNS |
Patrick Gasienica |
USA |
– |
– |
– |
DNS |
Matthew Soukup |
CAN |
– |
– |
– |
DNS |
Casey Larson |
USA |
– |
– |
– |
DNS |
Andrew Urlaub |
USA |
– |
– |
– |
DNS |
Tomas Vancura |
CZE |
– |
– |
– |
DNS |
Alex Insam |
ITA |
– |
– |
– |
DNS |
Mackenzie Boyd-Clowes |
CAN |
– |
– |
– |
DNS |
Lukas Hlava |
CZE |
– |
– |
– |
DNS |
Kevin Bickner |
USA |
– |
– |
– |
DNS |
Viktor Polasek |
CZE |
– |
– |
– |
DNS |
Vladimir Zografski |
BUL |
– |
– |
– |
DNS |
Philipp Aschenwald |
AUT |
– |
– |
– |
DNS |
Anze Semenic |
SLO |
– |
– |
– |
DNS |
Simon Ammann |
SUI |
– |
– |
– |
DNS |
Michael Hayboeck |
AUT |
– |
– |
– |
DNS |
Yukiya Sato |
JPN |
– |
– |
– |
DNS |
Antti Aalto |
FIN |
– |
– |
– |
DNS |
Killian Peier |
SUI |
– |
– |
– |
DNS |
Daniel Huber |
AUT |
– |
– |
– |
DNS |
Karl Geiger |
GER |
– |
– |
– |
DNS |
Markus Eisenbichler |
GER |
– |
– |
– |
DNS |
Stefan Kraft |
AUT |
– |
– |
– |
informacja własna