MŚ Seefeld 2019: SkokiPolska.pl i LOTOS

Drodzy Kibice,

Mistrzostwa Świata w Seefeld właśnie dobiegają końca. Na zakończenie mistrzostw odbyły się zawody w biegach narciarskich mężczyzn na 50 km. Polscy skoczkowie już wczoraj, tuż po ceremonii wręczenia medali, wyruszyli do swoich domów. 

Dziękujemy Wam, że śledziliście relację z MŚ Seefeld 2019 na łamach portalu SkokiPolska.pl! Jest nam miło poinformować, że wyjazd naszej redakcji do Tyrolu wsparła Grupa Lotos. Grupa Lotos ufundowała również nagrodę w konkursie dla kibiców, który odbył się na fanpage SkokiPolska.pl na Facebook’u. Zwycięzca konkursu zdobył kartę paliwową o wartości 500 zł.

 

Grupa Lotos i narciarstwo klasyczne w Polsce

Z jednej strony programy stypendialne, dotacje na zakup sprzętu i szkolenia kadry narodowej. Z drugiej – sukcesy na arenie międzynarodowej i zrównoważony rozwój polskiego narciarstwa. To elementy 16-letniej już współpracy Grupy LOTOS z Polskim Związkiem Narciarskim. Umowa podpisana w listopadzie 2018 roku podczas inauguracji Pucharu Świata w Wiśle zapewniła sportowcom wsparcie na kolejne cztery lata.

Współpraca Grupy LOTOS i Polskiego Związku Narciarskiego ma długą historię. Zaczęła się w 2002 roku. Jako Generalny Sponsor Polskiego Narciarstwa, LOTOS wspiera kadrę narodową i młodzieżową w skokach narciarskich, biegach narciarskich oraz kombinacji norweskiej. Przedłużona do 2022 roku umowa to najdłuższy kontrakt sponsorski Grupy LOTOS.

 

Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Stefan Kraft z medalami MŚ Seefeld 2019 /fot. Julia Piątkowska

 

Zdaniem wiceprezesa Wittstocka, wspieranie sportu zimowego, a przede wszystkim popularnych w Polsce skoków narciarskich, pozytywnie wpływa na odbiór marki LOTOS: – Profesjonalnie i odpowiedzialnie realizowane projekty sponsorskie budują zaufanie do naszej marki. Zaangażowanie w skoki narciarskie jest tego najlepszym przykładem – przekonuje. 

O współpracy z LOTOSEM mogę wypowiadać się w samych superlatywach – dodaje Apoloniusz Tajner. – Były momenty, kiedy nasi skoczkowie osiągali mniej sukcesów, ale nawet wtedy skoki budziły zainteresowanie, a koniec końców Polacy wracali na szczyt. We wszystkich tych chwilach LOTOS był z nami i bardzo sobie to cenimy. Stabilizacja w sporcie jest bardzo ważna – tłumaczy prezes PZN. – Dla wielu Polaków skoczkowie są inspiracją i wzorem do naśladowania.

Szacunek do ojczyzny, do naszych biało-czerwonych barw oraz to, co wielokrotnie podkreśla Kamil Stoch, że nie wstydzi się swojej wiary. Takie wartości w LOTOSIE cenimy i takie chcemy wspierać – podsumowuje Jarosław
Wittstock.

Koniecznie przeczytajcie podsumowanie występów Polaków na Mistrzostwach Świata w Seefeld 2019, które opublikujemy już niebawem!

 

Żródło: informacja własna/Biuro Prasowe Grupy LOTOS

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram