PŚ Planica: Ryoyu Kobayashi prowadzi po I serii z rekordem Letalnicy! Żyła najdalej w karierze!

Ryoyu Kobayashi (fot. Julia Piątkowska

Ryoyu Kobayashi (fot. Julia Piątkowska

Ryoyu Kobayashi zachwycił fenomenalnym lotem w I serii ostatniego konkursu Pucharu Świata 2018/19 słoweńskiej Planicy (K-200 / HS-240). Japończyk pobił rekord skoczni należący dotąd do Kamila Stocha i w klasyfikacji zawodów wyprzedza Domena Prevca i Piotra Żyłę.

Ryoyu Kobayashi (fot. Bartosz Leja)
Ryoyu Kobayashi (fot. Bartosz Leja)

W I serii niedzielnych zawodów w Planicy kolejny zawodnik dołączył do „klubu 250”. W tym sezonie mógł być to jeden zawodnik – Ryoyu Kobayashi. Japończyk, który odbierze dziś Kryształową Kulę i prowadzi w klasyfikacji Planica 7, pofrunął na odległość 252 m (o pół metra dalej od dotychczasowego rekordu skoczni Kamila Stocha).

 

Lider PŚ prowadzi w konkursie z przewagą 12,2 pkt. nad drugim Domenem Prevcem (239,5 m). Drugą odległość serii osiągnął Piotr Żyła. Wiślanin oddał rewelacyny skok na 248 m (nowy rekord życiowy) i zajmuje trzecie miejsce z szansą na drugie z rzędu podium.

 

W czołowej „10” znalazł się również Dawid Kubacki (229 m / 8. miejsce), który walczy z Robertem Johanssonem (16. / 226,5 m) o 5. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ. Jakub Wolny (223 m) jest 12., a Kamil Stoch 15. (222 m).

 

Pełne wyniki I serii »

 

Początek rundy finałowej o 11:00.

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram