You are currently viewing Letnie skakanie w Kranju i Szczyrku – Podsumowanie skoków mężczyzn
Od lewej: Maximilian Steiner, Claudio Moerth, Maximilian Lienher (fot. Julia Piątkowska)

Letnie skakanie w Kranju i Szczyrku – Podsumowanie skoków mężczyzn

Miniony weekend zainaugurował letni sezon skoków narciarskich. Zawodnicy rywalizowali w Letnim Pucharze Kontynentalnym w Kranju i w konkursach rangi FIS Cup w Szczyrku. W zmaganiach na obu szczeblach startowali nasi reprezentanci.

WEEKEND KLIMOVA W KRANJU

Jewgienij Klimov wygrał oba konkursy (pierwszy ex aequo) w słoweńskim Kranju, w którym inauguracja Letniego Pucharu Kontynentalnego organizowana jest już od lat. Swoi

Evegniy Klimov Wisla 2018 winner fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Letnie skakanie w Kranju i Szczyrku - Podsumowanie skoków mężczyzn
Jewgienij Klimow, fot. Julia Piątkowska

mi zwycięstwami potwierdził dobrą dyspozycje z ubiegłej zimy.

W zawodach brali udział najlepsi skoczkowie ze Słowenii wraz z Timi Zajcem, który, ex aequo z Klimovem, wygrał ex piątkowy konkurs. W sobotnim konkursie Timi był drugi, a podium, zarówno w piątek jak i w sobotę, uzupełnił Niemiec Pius Paschke . Trzecie miejsce w sobotnim konkursie stracił Słoweniec Tilen Bartol, który został on zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

JAK SKAKALI NASI?

W piątek o podium otarł się nasz kadrowicz Maciej Kot. Ostatecznie zajął 4. miejsce. Do czołowej 30-tki awansowali również 15. AnMaciej Kot Wisla.2018.press fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Letnie skakanie w Kranju i Szczyrku - Podsumowanie skoków mężczyzndrzej Stękała, 19. Aleksander Zniszczoł, 28. Tomasz Pilch. Niestety zdyskwalifikowany został Klemens Murańka.

W sobotę najlepszym z Polaków okazał się ponownie Maciej Kot, który tym razem zajął 5. miejsce, co daje nadzieję na powrót sympatycznego zawodnika do regularnych startów w zawodach najwyższej rangi. Dobre 10. miejsce zajął Aleksander Zniszczoł, 14. był Klemens Murańka, 15. Andrzej Stękała. Do finałowej 30-tki nie udało się wskoczyć Tomaszowi Pilchowi, który zakończył zawody na miejscu 42.

PEŁNE WYNIKI PIĄTKOWEGO KONKURSU COC ZNAJDZIECIE TUTAJ

WYNIKI SOBOTNIEGO KONKURSU COC ZNAJDZIECIE TUTAJ

POŻEGNALNY SKOK NEJCA DEZMANA

W piątkowe popołudnie swój pożegnalny skok oddał Nejc Dezman - Mistrz Świata Juniorów z tureckiego Erzurum z 2012 roku. To kolejny słoweński skoczek po Robercie Kranjcu i Andrazu Pograjcu, który postawił pożegnać się z karierą skoczka narciarskiego.

W SZCZYRKU...WEEKEND AUSTRIACKI

IMG 5691 1 300x200 - Letnie skakanie w Kranju i Szczyrku - Podsumowanie skoków mężczyzn
Kompleks skoczni w Szczyrku (fot. Anna Libera)

Nasz Szczyrk miał z kolei przyjemność gościć zawodników „3. ligii” zawodów FIS, czyli FIS Cup. Sobotnie zawody wygrał Niemiec Tim Fuchs przed dwoma Austriakami Maximilianem Leihnerem i Maximilianem Steinerem.

Mateusz Gruszka (fot. Anna Libera)

Najlepszy z Polaków, Mateusz Gruszka, zajął 7. miejsce. Dobrze zaprezentował się również Adam Niżnik zajmując 9. lokatę.

Do czołowej trzydziestki awansowali również Kacper Juroszek (16. miejsce), Wiktor Pękala (19. miejsce) i Jan Habdas (21. miejsce).
Zawody na pierwszej serii zakończyli: 32. Jarosław Krzak, 38. Krzysztof Leja, 44. Kacper Stosel, 50. Arkadiusz Jojko, 55. Stanisław Ciszek, 60. Bartosz Czyż, 61. Szymon Zapotoczny, 62. Karol Niemczyk, 64. Wiktor Węgrzynkiewicz, 66. Robert Ryś, 67. Krzysztof Kieta, 69. Krystian Zygmuntowicz, 70. Szymon Jojko, 76. Jan Rzadkosz, 77. Jakub Harat.

W niedzielę podium było już całe austriackie, zwyciężył Claudio Moerth przed Maximilianem Steinerem i Maximilianem Lienherem. Tym razem najlepszym z Polaków okazał się Adam Niżnik, zajmując 7. lokatę. Tuż za nim, dobre 8. miejsce, zajął Kacper Juroszek. Do czołowej 30-tki awansowali również Arkadiusz Jojko (17. miejsce), Jan Habdas (19. miejsce), Mateusz Gruszka (27. miejsce) i Bartosz Czyż (28. miejsce). Pozostali Polacy nie awansowali do drugiej serii: Wiktor Pękala (33. miejsce), Jarosław Krzak (48. miejsce), Szymon Zapotoczny (49. miejsce), Krzysztof Leja (56. miejsce), Kacper Stosel (58. miejsce), Szymon Jojko (64. miejsce), Karol Niemczyk (74. miejsce), Robert Ryś (75. miejsce), Stanisław Ciszek (77. miejsce), Krystian Zygmuntowicz (78. miejsce), Wiktor Węgrzynkiewicz (79. miejsce), Stanisław Majerczyk (80. miejsce), Krzysztof Kieta (81. miejsce), Jan Rzadkosz (84. miejsce).

PEŁNE WYNIKI SOBOTNIE KONKURSU FIS CUP ZNAJDZIECIE TUTAJ
PEŁNE WYNIKI NIEDZIELNEGO KONKURSU FIS CUP ZNAJDZIECIE TUTAJ

ZAWODY W KAZACHSTANIE BEZ POLAKÓW

Kolejne zawody FIS Cup odbędą się w Szczucyńsku w dniach 11-12 lipca. Tuż po nich - 13-14 lipca, na nowych kazachskich skoczniach rozegrane zostaną zmagania w ramach Pucharu Kontynentalnego. DO startu w zawodach nie zgłoszono polskich reprezentantów. Nasi najlepsi skoczkowie zaprezentują się natomiast w Wiśle podczas inauguracji Letniej Grand Prix już za niespełna dwa tygodnie. Zapraszamy na Skocznię im. Adama Małysza w Wiśle Malince! :)