LGP Hakuba: Dominacja Japonii, dwóch Polaków w dziesiątce!

Ryoyu Kobayashi (fot. Julia Piątkowska)

Ryoyu Kobayashi (fot. Julia Piątkowska)

W dzisiejszych zmaganiach w Hakubie Japończycy ponownie sprawili swoim kibicom wielką radość nie dopuszczając całej reszty świata do podium. Ryoyu Kobayashi (136/129,5 m) znów nie dał szans rywalom, wyprzedzając drugiego Keiichi Sato (127/124,5 m) o 28,9 pkt. Trzecie miejsce zajął nowy lider klasyfikacji generalnej LGP, Yukiya Sato (124,5/129 m), o niecałe 2 pkt. wyprzedzający czwartego Junshiro Kobayashiego (131,5/128 m).

Piąte miejsce zajął dyskwalifikowany wczoraj Evgeniy Klimov, który w pierwszej serii po skoku na 129 m wydawał się być pewnym kandydatem do umiejscowienia się na podium, jednak w drugiej serii skoczył jedynie 115,5 m, co jednak i tak pozwoliło na osiągnięcie najlepszego rezultatu dnia nienależącego do Japończyka.

Spośród polskich skoczków najlepszym okazał się w dniu dzisiejszym Andrzej Stękała (125/122,5 m), który uplasował się na ósmym miejscu, a tuż za nim na 9 pozycji wylądował Klemens Murańka (126/121,5 m). Paweł Wąsek po skromnej próbie z pierwszej serii (111,5 m), która dała mu zaledwie 25 miejsce, zaatakował w drugiej serii skokiem na 128 m i poprawił swoją pozycję, zajmując ostatecznie 14 lokatę. 

Ostatnim z naszych punktujących zawodników był Aleksander Zniszczoł, który dzięki skokom na 116,5 i 128 m uplasował się na 21 miejscu. 117 m Kacpra Juroszka niestety nie dało mu wystarczająco dużo punktów, żeby dostać się do drugiej serii konkursu.

Dodatkową atrakcją przed dzisiejszymi zawodami było pożegnanie Kento Sakuyamy, który na olimpijskiej skoczni w Hakubie oddał swój ostatni skok. 

Pełne wyniki znajdziecie TUTAJ.

Informacja własna, Anna Libera

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram