Stefan Kraft / fot. Julia Piątkowska

Stefan Kraft / fot. Julia Piątkowska

Austriak Stefan Kraft zwyciężył w dzisiejszych kwalifikacjach do poniedziałkowego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Reprezentant gospodarzy zwyciężył po skoku na odległość 134,5 metra. Trzecie miejsce zajął Kamil Stoch (136 m). Do zawodów awansowało pięciu Polaków.

Stefan Kraft (fot. Julia Piątkowska)

Kraft zwycięża,  Kubacki trzynasty

Stefan Kraft dzięki skokowi na odległość 134,5 metra mógł cieszyć się ze zwycięstwa w kwalifikacjach. Drugie miejsce zajął Japończyk Daiki Ito, który skoczył 138 metra. Trzecie miejsce zajął Kamil Stoch (136 m).

 

Tuż za czołową trójką znalazło się dwóch reprezentantów Niemiec, Constantin Schmid (139 m) i dzisiejszy solenizant Stephan Leyhe, który oddał skok na odległość 138 metrów. Szóste miejsce zajął Ryoyu Kobayashi (134 m).

Dawid Kubacki (fot. Julia Piątkowska)
Dawid Kubacki (fot. Julia Piątkowska)

Dawid Kubacki zajął trzynaste miejsce po skoku na 131,5 metra. Dwudziesty szósty był Piotr Żyła( 130 m), 29. miejsce przypadło Maciejowi Kotowi ( 126,5 m) a 47. miejsce zajął Stefan Hula ( 122 m) . Niestety do konkursu nie udało się awansować Jakubowi Wolnemu który oddał skok na odległość. 115 metrów i zajął 57. miejsce.

Skocznia narciarska im. Paula Ausserleitnera (fot. Julia Piątkowska)
Skocznia narciarska im. Paula Ausserleitnera (fot. Julia Piątkowska)

Pojedynki Polaków w KO

 

Piotr Żyła zmierzy się z Słoweńcem Timim Zajcem.  Maciej Kot walczyć o awans do drugiej serii będzie z Junshiro Kobayashim. Lider całego Turnieju zmierzy się z Cene Prevcem. Stefan Hula zawalczy o drugą serię z niemieckim skoczkiem Constantinem Schmidem, a Kamil Stoch z Rosjaninem Evgeniyem Klimovem.

 

Pełne wyniki kwalifikacji znajdziecie TUTAJ

 

Informacja własna:

Magdalena Ostrowska

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram