You are currently viewing TCS Bischofshofen: Kubacki nokautuje rywali w serii próbnej!
Dawid Kubacki (fot. Julia Piątkowska)

TCS Bischofshofen: Kubacki nokautuje rywali w serii próbnej!

Dawid Kubacki oddał zdecydowanie najlepszy skok serii próbnej poprzedzającej finałowy konkurs 68. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Polak, który jest liderem niemiecko-austriackiej imprezy, potwierdził, że jest głównym faworytem do zdobycia Złotego Orła. Marius Lindvik, który wydaje się być głównym rywalem Kubackiego, zajął dziesiąte miejsce.

Dawid Kubacki poszybował 140,5 metra korzystając z 9. belki startowej. Polak miał ponadto wiatr w plecy i jako jedyny miał notę przekraczającą 100 punktów. Drugie miejsce zajął Michael Hayboeck, który startując z 11. belki uzyskał 139 metrów. Do naszego reprezentanta, Austriak stracił aż 8,5 punktu. Czołową trójkę uzupełnił trzeci zawodnik turniejowej generalki, Niemiec Karl Geiger (140,0 m).

W najlepszej szóstce zameldowali się ponadto Norweg Daniel-Andre Tande (137,5 m), Niemiec Markus Eisenbichler (135,5 m) oraz Słoweniec Peter Prevc (135,0 m).

W czołowej dziesiątce, obok Kubackiego, zmieścił się jeszcze jeden polski zawodnik, którym okazał się Kamil Stoch (134,0 m), który zajął ósme miejsce. Tuż za nim sklasyfikowani zostali kolejni rywale Kubackiego w narciarskiej batalii o Złotego Orła, Japończyk Ryoyu Kobayashi (133,5 m) oraz Norweg Marius Lindvik (133,0 m).

Na 17. miejscu sklasyfikowany został Piotr Żyła (129,0 m), 38. był Stefan Hula (122,5 m), a 39. Maciej Kot (122,0 m).

Początek konkursu już o godz. 17:15.