You are currently viewing FIS Cup Pań Villach: Sorschag najlepsza w konkursie. Generalka zdominowana przez Czeszki
Klara Ulrichova (fot. Renata Nadarkiewicz)

W niedzielnych zawodach „trzeciej ligi” na normalnym obiekcie HS-98 w Villach najwyżej uplasowała się reprezentantka gospodarzy Sophie Sorschag. Tuż za nią znalazła się najstarsza z sióstr Malsiner, Mauela. Podium ostatniego konkursu FIS Cup kobiet w tym sezonie uzupełniła młoda Czeszka Stepanka Ptackova.

21-letnia Sophie Sorschag pochodząca z Villach już w pierwszej serii była najlepsza. Po swoich skokach na odległość 93,5 i 90,5 metrów zwyciężyła ostatecznie o 4,1 punktu z Manuelą Malsiner. 22-letnia reprezentantka Włoch oddała skoki na 94 i 88,5 metrów.  Na ostatnim miejscu podium znalazła się 17-letnia Czeszka Stepanka Ptackova (90,0 / 84,5 m), która awansowała o jedno miejsce. Dla reprezentantki Czech było to trzecie podium w tym sezonie cyklu FIS Cup.

Tuż za podium, na czwartym miejscu, znalazła się reprezentantka Słowenii, Jerneja Repinc Zupancic (89,5 / 84,5 m). Piąte miejsce wywalczyła Niemka Pia Lilian Kuebler (89,0 / 81,0 m). W najlepszej szóstce znalazła się również kolejna Słowenka, Pia Mazi (86,5 / 80,0 m). Na ósmej pozycji zameldowała się triumfatorka całego cyklu, Czeszka Klara Ulrichova.

W zawodach w austriackim Villach wzięło udział 55 zawodniczek z 12 krajów. Polki nie startowały.

Pełne wyniki konkursu >>>

Całe podium końcowe cyklu FIS Cup 2019/2020 zgarnęły ostatecznie reprezentantki Czech. Pierwsze miejsce zajęła 15-letnia Klara Ulrichova, która zgromadziła 649 punktów. Na drugim miejscu znalazła się Stepanka Ptackova (430 pkt),a na najniższym stopniu wylądowała Karolina Indrackova (372 pkt). Najwyżej sklasyfikowaną Polką całego cyklu została  Kinga Rajda, która ostatecznie znalazła się na piątym miejscu (339 pkt).