Już dziś poznamy mistrza świata juniorów sezonu 2019/2020. Na starcie rywalizacji na normalnej skoczni HS-105 (K-95) w niemieckim Oberwiesenthal pojawi się łącznie 65 zawodników z 23 krajów. W tym gronie będzie czterech reprezentantów Polski. Największe nadzieje możemy wiązać ze startem Tomasza Pilcha. Faworytami do triumfu są jednak Niemcy (Luca Roth, Philipp Raimund) i Słoweńcy (Mark Hafnar i Jan Bombek).
Program zawodów:
- 5 marca 2020 r. (czwartek):
- 18:00 – seria próbna
- 19:00 – konkurs indywidualny
Tekstowa relacja LIVE jest dostępna poniżej.
Lista startowa konkursu:
BIB | zawodnik | kraj | rocznik |
1 | Jakub Sikola | CZE | 2001 |
2 | Greyson Scharffs | USA | 2001 |
3 | Yurii Yaniuk | UKR | 2002 |
4 | Sebastian Kellermann | CZE | 2000 |
5 | Anton Korchuk | UKR | 2004 |
6 | Erik Belshaw | USA | 2004 |
7 | Sam Bolton | GBR | 2002 |
8 | Mattia Galiani | ITA | 2002 |
9 | Radek Rydl | CZE | 2001 |
10 | Xiaoyang Zhou | CHN | 2002 |
11 | Jonathan Swedberg | SWE | 2002 |
12 | Vilho Palosaari | FIN | 2004 |
13 | Enzo Milesi | FRA | 2003 |
14 | Benedikt Holub | CZE | 2000 |
15 | Honglin Zhu | CHN | 2002 |
16 | Stephane Tremblay | CAN | 2003 |
17 | Olan Lacroix | SUI | 2001 |
18 | Alan Gobozovi | GEO | 2004 |
19 | Valentin Foubert | FRA | 2002 |
20 | Florian Molnar | HUN | 2002 |
21 | Francesco Cecon | ITA | 2001 |
22 | Andrei Feldorean | ROU | 2000 |
23 | Maksim Kolobov | RUS | 2002 |
24 | Kevin Maltsev | EST | 2000 |
25 | Bendik Jakobsen Heggli | NOR | 2001 |
26 | Tatsunao Kobayashi | JPN | 2001 |
27 | Jo Roemme Mellingsaeter | NOR | 2000 |
28 | Sota Kudo | JPN | 2002 |
29 | Sungwoo Cho | KOR | 2000 |
30 | Shinnosuke Fujita | JPN | 2000 |
31 | Josef Ritzer | AUT | 2000 |
32 | Decker Dean | USA | 2000 |
33 | Mico Ahonen | FIN | 2001 |
34 | Daniel Moroder | ITA | 2002 |
35 | Mateusz Gruszka | POL | 2001 |
36 | Lars Kindlimann | SUI | 2000 |
37 | Ole Kristian Baarset | NOR | 2001 |
38 | Claudio Haas | GER | 2001 |
39 | Daniel Andrei Cacina | ROU | 2001 |
40 | Ilya Mankov | RUS | 2003 |
41 | Arttu Pohjola | FIN | 2001 |
42 | Danil Sadreev | RUS | 2003 |
43 | Jonne Vetelainen | FIN | 2000 |
44 | Ren Nikaido | JPN | 2001 |
45 | Andrew Urlaub | USA | 2001 |
46 | Giovanni Bresadola | ITA | 2001 |
47 | Adam Niżnik | POL | 2002 |
48 | Mikhail Purtov | RUS | 2002 |
49 | Sandro Hauswirth | SUI | 2000 |
50 | Tomasz Pilch | POL | 2000 |
51 | Zak Mogel | SLO | 2001 |
52 | Mathis Contamine | FRA | 2001 |
53 | Kacper Juroszek | POL | 2001 |
54 | David Haagen | AUT | 2002 |
55 | Tjas Grilc | SLO | 2001 |
56 | Mark Hafnar | SLO | 2002 |
57 | Peter Resinger | AUT | 2000 |
58 | Kilian Maerkl | GER | 2000 |
59 | Jernej Presecnik | SLO | 2002 |
60 | Philipp Raimund | GER | 2000 |
61 | Sander Vossan Eriksen | NOR | 2000 |
62 | Jonathan Learoyd | FRA | 2000 |
63 | Luca Roth | GER | 2000 |
64 | Marco Woergoetter | AUT | 2002 |
65 | Dominik Peter | SUI | 2001 |
Składy kadr:
- Austria: Josef Ritzer, David Haagen, Peter Resinger, Marco Woergoetter
- Chiny: Xiaoyang Zhou, Honglin Zhu,
- Czechy: Jakub Sikola, Sebastian Kellermann, Radek Rydl, Benedikt Holub
- Estonia: Kevin Maltsev
- Finlandia: Vilho Palosaari, Mico Ahonen, Arttu Pohjola, Jonne Vetelainen
- Francja: Enzo Milsei, Valentin Foubert, Mathis Contamine, Jonathan Learoyd
- Gruzja: Alan Gobozovi
- Japonia: Tatsunao Kobayashi, Sota Kudo, Shinnosuke Fujita, Ren Nikaido
- Kanada: Stephane Trembley
- Korea Południowa: Sungwoo Cho
- Niemcy: Claudio Haas, Kilian Maerkl, Philipp Raimund,, Luca Roth
- Norwegia: Bendik Jakobsen Heggli, Jo Roemme Mellingsaeter, Ole Kristian Baarset, Sander Vossan Eriksen
- Polska: Mateusz Gruszka, Kacper Juroszek, Adam Niżnik, Tomasz Pilch
- Rosja: Ilya Mankov, Danil Sadreev, Mikhail Purtov, Maksim Kolobov
- Rumunia: Andrej Feldorean, Daniel Andrei Cacina
- Słowenia: Tjas Grilc, Mark Hafnar, Jernej Presecnik, Zak Mogel
- Stany Zjednoczone: Greyson Scharffs, Erik Belshaw, Decker Dean, Andrew Urlaub
- Szwajcaria: Olan Lacroix, Lars Kindlimann, Sandro Hauswirth, Dominik Peter
- Szwecja: Jonathan Swedberg
- Ukraina: Yurii Yaniuk, Anton Korchuk
- Węgry: Florian Molnar
- Wielka Brytania: Sam Bolton
- Włochy: Mattia Galiani, Francesco Cecon, Daniel Moroder, Giovanni Bresadola
Tekstowa relacja LIVE (FIS):
Informacje z naszego Twittera:
informacja własna