Stefan Kraft wygrywa klasyfikację PŚ w lotach, Piotr Żyła na podium!

Stefan Kraft i Piotr Żyła (fot. Julia Piątkowska)

Stefan Kraft i Piotr Żyła (fot. Julia Piątkowska)

W związku z odwołaniem kilku ostatnich konkursów skoków narciarskich w tym sezonie, poznaliśmy finałowe rozstrzygnięcia w Pucharze Świata. Po Kryształową Kulę sięgnie Stefan Kraft, który zgromadził najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej. Austriak został także triumfatorem w generalce dla najlepszych lotników. W tej na podium uplasował się Polak Piotr Żyła.

 

Bad Mitterndorf / Tauplitz - Kulm-Skiflugschanze (fot. Julia Piątkowska)
Bad Mitterndorf / Tauplitz – Kulm-Skiflugschanze (fot. Julia Piątkowska)

Dwa konkursy lotów narciarskich, które zdecydowały o tegorocznej klasyfikacji generalnej, zostały rozegrane w austriackim Tauplitz / Bad Mitterndorf. W pierwszym konkursie triumfował dość niespodziewanie nasz reprezentant Piotr Żyła, który po wcześniejszych nieco słabszych konkursach, na Kulm-Skiflugschanze (K-200 / HS-235) udowodnił, że jest jednym z najlepszych lotników świata. Polak w konkursowych próbach osiągał 225,5 oraz 219,5 metra. Drugie miejsce zajął Słoweniec Timi Zajc (222,5 / 218,0 m), a trzecie Stefan Kraft (224,5 / 214,5 m).

Wyniki >>>

W drugim konkursie na austriackim „mamucie”, udało się rozegrać tylko jedną serię konkursową, mimo, że do zakończenia serii finałowej zostało wówczas zaledwie trzech skoczków. Ostatecznie jury zdecydowało się uznać za ostateczne wyniki pierwszej rundy, w której najlepszy był Stefan Kraft (230,0 m). Skład podium uzupełnili Japończyk Ryoyu Kobayashi (242,5 m) oraz Timi Zajc (228,5 m). Piotr Żyła (222,5 m) zakończył zmagania na dziewiątej pozycji, a najwyżej sklasyfikowanym z Polaków był czwarty Kamil Stoch (232,0 m).

Wyniki >>>

Vikersundbakken (fot. Przemek Wardęga)
Vikersundbakken (fot. Przemek Wardęga)

Finałowy konkurs Pucharu Świata w lotach miał być rozegrany na obiekcie do lotów narciarskich w norweskim Vikersund w najbliższą niedzielę (15 marca). W związku z odwołaniem imprez sportowych w Norwegii i wcześniejszym zakończeniem całego sezonu, zawody na Vikersundbakken (K-200 / HS-240) nie dojdą do skutku.

Tym samym triumfatorem klasyfikacji generalnej PŚ w lotach i zdobywcą małej Kryształowej Kuli, po raz drugi w karierze, został Stefan Kraft, który zgromadził 160 punktów. Wcześniej Austriak triumfował w sezonie 2016/2017, kiedy został również, tak jak w tym roku, zdobywcą dużej Kryształowej Kuli. Na drugiej pozycji w generalce najlepszych lotników uplasował się w tym roku Timi Zajc (140 pkt). Skład podium uzupełnił Piotr Żyła (129 pkt), który powtórzył tym samym swój sukces z poprzedniego sezonu (2018/2019), kiedy to także zajął trzecie miejsce w klasyfikacji lotów.

W generalce lotów sezonu 2019/2020 sklasyfikowani zostali jeszcze czterej Polacy – Kamil Stoch (86 pkt / 6. miejsce), Dawid Kubacki (45 pkt / 12. miejsce), Jakub Wolny (17 pkt / 25. miejsce) oraz Aleksander Zniszczoł (4 pkt / 32. miejsce).

Pełna klasyfikacja generalna PŚ w lotach 2019/2020 >>>

 

informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram